Skip to main content

Pabriks ar Gruzijas aizsardzības ministru pārrunās divpusējās sadarbības iespējas

Rīt, 22. maijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Gruzijas aizsardzības ministru Irakliju Alasaniju. 

Plkst. 11.15 ministri un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube noliks ziedus pie Oskara Kalpaka pieminekļa. 

A. Pabriks un I.Alasanija divpusējās tikšanās laikā pārrunās Gruzijas Eiroatlantiskās integrācijas un reformu procesu, reģionālos drošības jautājumus un abu valstu iesaisti starptautiskajā operācijā Afganistānā pārejas perioda laikā un pēc 2014. gada. 

Ministri apspriedīs arī divpusējās sadarbības jautājumus, to skaitā Gruzijas karavīru un aizsardzības jomas pārstāvju apmācības iespējas Latvijā. 

Turpinot ciešo sadarbību ar Gruzijas bruņotajiem spēkiem apmācību jomā, 2012. gadā NBS Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas skolā notika 11 nedēļu ilga apmācība Gruzijas bruņoto spēku speciālistiem. Šāda apmācība plānota arī šogad. 

Plkst.16.00 Gruzijas aizsardzības ministrs ar Saeimas Nacionālas Drošības komisijas priekšsēdētāju Valdi Zatleru piedalīsies publiskajā diskusijā par aktuālākajiem Gruzijas drošības un aizsardzības jautājumiem, NATO integrāciju un attiecībām ar Krieviju. Diskusiju organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija, Baltijas – Melnās jūras alianse sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, tā norisināsies Eiropas Savienības mājā Aspazijas bulvārī 28.

Informāciju sagatavoja: 
Daina Ozoliņa 
AM Militāri publisko attiecību departamenta 
Preses nodaļas vecākā referente 
Tālr.: 67335224 
[email protected]

Dalies ar ziņu