Skip to main content

Pabriks ar Norvēģijas Karalistes vēstnieku pārrunā sadarbību operācijā Afganistānā

24. novembrī aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Norvēģijas Karalistes vēstnieku Janu Grēvstadu (Jan Grevstad).

Tikšanās laikā tika pārrunāti divpusējās un reģionālās sadarbības jautājumi, tai skaitā arī militārās izglītības un kopīgu militāro mācību jomā. Ministrs izteica gandarījumu par veiksmīgo Latvijas un Norvēģijas sadarbību ISAF operācijā Afganistānā, kur Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīri dien Norvēģijas vadītās provinču atjaunošanas vienībā – šai sadarbībai būs nozīmīga loma, pamazām nododot atbildību afgāņu rokās.

Ministrs izteica pateicību par Norvēģijas sniegto atbalstu NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijai un pauda cerību, ka šis atbalsts turpināsies arī pēc 2014. gada.

Pirms Baltijas valstu pievienošanās NATO Norvēģija gan divpusējo, gan daudzpusējo sadarbības projektu ietvaros bija viena no nozīmīgākajiem Latvijas sadarbības partneriem aizsardzības jomā. Norvēģija ir palīdzējusi modernizēt un reformēt Latvijas bruņotos spēkus, vadot kursus un seminārus un sniedzot konsultācijas.

 


Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu