Skip to main content

Pabriks ar Turcijas amatpersonām pārrunā sadarbību militārajā jomā

10. maijā Stambulā, Turcijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Turcijas prezidentu Abdulahu Gulu (Abdullah Gül) un pārrunāja Turcijas integrācijas jautājumus Eiropas Savienībā (ES), kā arī valstu sadarbību militārās infrastruktūras attīstīšanā.

A.Pabriks pauda Latvijas atbalstu Turcijas vēlmei integrēties ES un padziļināt sadarbību ar šo organizāciju. Turcijas prezidents augsti novērtēja noslēgto līgumu ar Eiropas aizsardzības aģentūru, kas nodrošina labāku militāro spēju koordinēšanu un sinerģiju starp ES un NATO.

„Mēs augsti vērtējam Turcijas sniegto atbalstu Baltijas gaisa telpas patrulēšanā, un vēlētos šo sadarbību ar Turciju un citām NATO dalībvalstīm turpināt. Tas ļauj Latvijai attīstīt citas militārās spējas un racionālāk izmantot NATO resursus,” sacīja A. Pabriks. Aizsardzības ministrs Turcijas prezidentu informēja arī par to, ka Latvijā tiek īstenots NATO projekts par lidlauka attīstīšanu, kāds Latvijai līdz šim nav bijis, un nākotnē militārās lidmašīnas varēs nosēsties arī Latvijā.

A.Pabriks tikās arī ar Turcijas aizsardzības ministru Vecdi Gonulu (Vecdi Gönül) un pārrunāja abu valstu iesaisti starptautiskajā misijā Afganistānā. Aizsardzības ministri bija vienisprātis, ka mūsdienu situācijā valstu drošība nevar tikt garantēta par brīvu un, pat nepastāvot reālam apdraudējumam, ir jāattīsta valstu spējas visdažādākajās jomās, lai novērstu potenciālu apdraudējumu.

Turcijas aizsardzības ministrs norādīja, ka gan Latvija, gan Turcija ģeogrāfiski atrodas ļoti stratēģiskā vietā – starp rietumiem un austrumiem – tādēļ arī valstu problēmas un priekšrocības bieži ir līdzīgas. Ministri pārrunāja drošības situāciju gan Eiropas ziemeļos, gan dienvidos.

A.Pabriks apmeklēja arī 10. starptautisko aizsardzības industrijas izstādi, kurā piedalās vairāki uzņēmumi, ar kuriem Aizsardzības ministrijai un NBS ir izveidojusies cieša sadarbība, kā arī daudzas citas kompānijas, kas ražo militāro tehniku un ekipējumu.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu