Skip to main content

Pabriks ar Turcijas vēstnieci pārrunās drošības situāciju Sīrijā un Afganistānā

Šodien, 1. augustā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Turcijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā Serafi Serapi Ozdžoškunu (Şerife Serap Özcoşkun), lai pārrunātu Latvijas un Turcijas sadarbību aizsardzības jomā.

Ministrs ar Turcijas vēstnieci pārrunās Sīrijas politiskās un drošības situācijas potenciālo ietekmi uz reģionālo drošību un stabilitāti, kā arī pārejas posma sākumu Afganistānā un jaunajiem uzdevumiem šajā nozīmīgajā periodā.

Tiks diskutēts arī par patrulēšanu NATO gaisa telpā virs Baltijas valstīm, kas beigsies 2014. gadā, un A. Pabriks atgādinās, cik nozīmīgs ir Turcijas politiskais atbalsts patrulēšanas misijas pagarināšanai.

A.Pabriks izteiks pateicību par Turcijas sniegto atbalstu, konsultējot Latviju par jaunajiem pienākumiem NATO Neizplatīšanas komitejā, kuras līdzpriekšsēdētāja amatu Latvija 2011.gada 1.jūlijā pārņēma no Turcijas.

Šā gada 9. – 12. maijā aizsardzības ministrs A. Pabriks darba vizītē apmeklēja Turciju un piedalījās 10. Starptautiskajā Aizsardzības industriju gadatirgū Ankarā, kā arī tikās ar Turcijas prezidentu Abdullu Gūlu (Abdullah Gül), aizsardzības ministru Vecdi Gonulu (Vecdi Gönül) un Eiropas Savienības (ES) lietu ministru Egmenu Baģisu (Egemen Bağiş). Tikšanos laikā tika pārrunāti jautājumi par Turcijas integrāciju ES un sadarbību ar Eiropas aizsardzības aģentūrā, NATO gaisa telpas patrulēšanas misija Baltijas valstīs, pretraķešu aizsardzība un situācija Lībijā un Sīrijā, kā arī Tuvo Austrumu miera process.

Latvijas un Turcijas sadarbība aizsardzības jomā galvenokārt ir notikusi militārās izglītības un apmācības jomā. Latvijas Aizsardzības ministrijas un Nacionālu bruņoto spēku pārstāvjiem Turcija piedāvā piedalīties NATO „Partnerattiecības mieram” mācību centra organizētajos kursos Ankarā, kā arī dažādos citos Turcijas militāros un civilos mācības centros notiekošos semināros un kursos.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu