Skip to main content

Pabriks atbalsta prezidenta iniciatīvu Otrā pasaules kara veterānu izlīguma veicināšanai

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks atzinīgi vērtē Valsts prezidenta Andra Bērziņa īstenotos pasākumus Otrā pasaules kara veterānu izlīguma veicināšanai.

Lai arī karā piedzīvotais ikvienam tajā iesaistītajam ir atstājis gan fiziskas, gan emocionālas rētas, A. Pabriks uzsver, ka savstarpējs aizvainojums sabiedrības iekšienē nevar būt pamats stipras un saliedētas nācijas veidošanā. „Mēs nedrīkstam dzīvot pagātnē, mums ir jādomā par savas valsts nākotni, tādēļ jau divus gadus 8.maijā esmu nolicis ziedus gan leģionāru, gan vācu, gan padomju karavīru atdusas vietās. Esmu aicinājis to darīt arī Vācijas un Krievijas vēstniekus, tādējādi apliecinot, ka starp pusēm ir panākts izlīgums un parādīta cieņa visiem karā kritušajiem karavīriem. Diemžēl atsaucība no Krievijas vēstniecības puses šim pasākumam nav bijusi,” norāda aizsardzības ministrs.

A. Pabriks pauž gandarījumu, ka Valsts prezidents šo ideju ir pacēlis augstākā līmenī un cer, ka abās pusēs karojošie ieklausīsies prezidenta aicinājumā un to atbalstīs.

Informāciju sagatavojusi:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālr.: +371 67335062
[email protected]

 

Dalies ar ziņu