Skip to main content

Premjers pateicas BABF par ieguldījumu Latvijas un ASV sadarbības stiprināšanā

Šodien, 12. jūnijā tiekoties ar Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda (BABF) pārstāvjiem, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis pauda pateicību fondam par tā ieguldījumu Latvijas un ASV sadarbības stiprināšanā izglītības jomā, sniedzot Latvijas pētniekiem, studentiem un jaunajiem speciālistiem iespējas papildināt zināšanas un iegūt pieredzi ASV.

Valdis Dombrovskis uzsvēra, ka valdība augstu vērtē BABF aktīvo darbu Latvijā un fonda ieguldījumu, pēdējo divu gadu laikā vairāk nekā 30 studentiem un speciālistiem no Latvijas sniedzot iespēju studēt un strādāt ASV.

BABF direktoru padomes priekšsēdētājs Kims Deiviss (Kim Davis) norādīja, ka intelektuālo resursu aizplūšana ir negatīva tendence, ar kuru saskaras daudzas valstis, taču izaugsmei un inovācijām ir nepieciešama intelektuālo resursu apmaiņa. Tādēļ viens no nosacījumiem, piešķirot BABF stipendijas, ir pienākums to saņēmējiem atgriezties uz vismaz divus gadus strādāt Latvijā, tādējādi nodrošinot, ka iegūtās zināšanas un pieredze sniedz pienesumu Latvijas ekonomikai.

Ministru prezidents informēja, ka jūlija sākumā Latvijā gaidāma vērienīga ASV Kongresa pārstāvju, senatoru un uzņēmēju vizīte, kas tiek organizēta, turpinot attīstīt V. Dombrovska darba vizītes ASV 2011. gadā laikā uzņemtos kontaktus. BABF darbība ir pozitīvais piemērs abu valstu sadarbībai izglītības jomā, Latvijas un ASV divpusējās attiecības ir ļoti labas arī politiskajā un diplomātiskajā jomā, taču uzsvars jāliek uz ekonomiskās sadarbības veicināšanu.

BABF pašlaik piedāvā iespēju saņemt stipendijas vairākās programmās – profesionālajai praksei ASV kompānijās, studijām aspirantūrā, kā arī pētniecībai. Pārspriežot iespējas paplašināt BABF aktivitāšu spektru, premjers norādīja, ka Latvijai stratēģiski nepieciešams vairot speciālistu kompetences profesionāli tehniskajās un inženierzinātnēs, jo tās pašlaik visvairāk nepieciešamas, lai audzētu pievienoto vērtību Latvijā ražotajiem produktiem tādās nozarēs kā kokapstrāde, mašīnbūve, farmācija un IT.

Kopš BABF izveides 2010. gadā fonda stipendijas saņēmuši gandrīz 80 Baltijas valstu iedzīvotāji, tostarp 34 Latvijas pārstāvji.

Foto no pasākuma

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu