Skip to main content

Pabriks: Baltija Ziemeļvalstīm var piedāvāt vitalitāti

Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks 15. jūnijā Jūrmalā piedalījās Eiropas Savienības (ES) stratēģijas Baltijas jūras reģionam VI ikgadējā forumā, kurā uzsvēra, ka, lai arī Baltijas valstīs dzīves līmenis joprojām ir zemāks nekā Ziemeļvalstīs, tomēr attīstība notiek ātri. „Kopš iestāšanās ES Baltijas valstu attīstība notiek īpaši strauji, ja iestāšanās brīdī mūsu valstu iekšzemes kopprodukts bija tikai aptuveni 50% no ES vidējā, tad tagad jau tuvojamies 70% līmenim. Tieši vitalitāte ir tas, ar ko varam būt interesanti Ziemeļvalstu kaimiņiem,” uzrunā teica A.Pabriks.

Kā svarīgākās jomas, kurās būtu nepieciešama ciešāka sadarbība, viņš minēja enerģētikas politiku, transportu, vides un drošības jautājumus, tajā pašā laikā uzsverot, ka koordinētāka politika būtu apsveicama jebkurā jomā, kur vien tā ir iespējama. „Jau šobrīd esam viens no integrētākajiem reģioniem ES un viens no pārticīgākajiem reģioniem globālā mērogā, taču mūsu sadarbībai vai integrācijai vēl ir milzīgs potenciāls gan valsts, gan pašvaldību līmenī, gan uzņēmējdarbībā. Jo ciešākas būs mūsu biznesa saites un vairāk investīciju, jo labākus risinājumus spēsim atrast mūsu kopējām problēmām.” Ņemot vērā negatīvās nākotnes prognozes par pārtikas pieejamību daudzos pasaules reģionos, pārtikas rūpniecību EP deputāts minēja kā vienu no potenciālām sadarbības jomām. Tāpat viņš uzsvēra, ka Baltijas un Ziemeļvalstīm cieši jāsadarbojas arī, lai pārstāvētu reģiona intereses starptautiskajās institūcijās, tajā skaitā ES.

ES stratēģijas Baltijas jūras reģionam VI ikgadējais forums "Sasniegt e-kvalitāti, savienojot reģionu" ir viens no lielākajiem pasākumiem Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā. Tajā piedalās aptuveni 550 dalībnieku, tajā skaitā Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma, Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs un Zviedrijas kroņprincese Viktorija. Foruma galvenās tēmas ir stratēģijas nākotne, reģiona konkurētspēja un labāki digitālie savstarpējās saziņas pakalpojumi.

Papildus informācija:
Inga Saleniece
Eiropas Parlamenta deputāta palīdze
Tālr.: +371 26564629
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu