Skip to main content

Ministru prezidente uzsver Digitālā vienotā tirgus nozīmi Eiropā

FOTO no asamblejas

17. jūnijā Ministru prezidente Laimdota Straujuma atklāja Digitālo Asambleju 2015, uzsverot Digitālā vienotā tirgus nozīmi ES konkurences stiprināšanā. Digitālā Asambleja ir nozīmīgākais pasākums Latvijas prezidentūrā ES Padomē IT un sakaru attīstības jomā.

„Ar lepnumu varu teikt, ka digitālajā jomā, kas ir viena no trīs Latvijas prezidentūras prioritātēm, esam panākuši vērā ņemamu progresu. Ir gandrīz panākts kompromiss par kopīgiem viesabonēšanas noteikumiem Eiropas Savienībā, finišam tuvojas arī direktīva par sadarbību starp ES dalībvalstīm kiberdrošības veicināšanā un vienošanās par datu aizsardzības regulām. Latvijas prezidentūra ES Padomē tuvojas noslēgumam, taču mēs turpināsim strādāt līdz prezidentūras pēdējam brīdim, lai Eiropas konkurētspēju pasaulē veicinātu Digitālā vienotā tirgus stratēģija, ” ir pārliecināta Ministru prezidente L. Straujuma.

Ministru prezidente aicināja ES dalībvalstu līderus ieguldīt vairāk resursu tādu apstākļu radīšanai, kas veicinātu inovatīvu un praktisku informācijas tehnoloģiju ieviešanu. „Ja mēs radīsim līdzvērtīgus un drošus apstākļus digitālajai attīstībai visās ES dalībvalstīs, Eiropas tirgus kļūs par zināšanās balstītu ekonomiku un atgūs līdera pozīciju pasaulē.”

Runas noslēgumā L.Straujuma klātesošajiem novēlēja, lai Digitālais vienotais tirgus jau vistuvākajā laikā kļūtu par risinājumu ES ekonomiskajiem un sociālajiem izaicinājumiem.

VIDEO: http://ej.uz/rqp1

17. un 18. jūnijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisinās Digitālā Asambleja, kurā ES dalībvalstu amatpersonas, Eiropas Komisijas pārstāvji, nozares eksperti, sociālie partneri, tehnoloģiju izstrādātāji un lietotāji diskutē par Eiropas digitālā politikas nākotni un Digitālā vienotā tirgus stratēģiju.

Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu