Skip to main content

Ārlietu ministrs aicina Jaunzēlandi aktivizēt ekonomiskās attiecības ar Latviju

16. un 17. jūnijā ārlietu ministrs oficiālā vizītē uzturas Jaunzēlandē – Oklendā un Velingtonā, kur ar Jaunzēlandes valdības, parlamenta un uzņēmējdarbības pārstāvjiem pārrunā potenciālo sadarbību politiskajos un ekonomiskajos jautājumos, kā arī starptautiskajās organizācijās. Edgars Rinkēvičs ir pirmais Latvijas ārlietu ministrs, kas oficiālā vizītē apmeklē šo salu valsti.

Tiekoties ar Jaunzēlandes tirdzniecības ministru Timu Groseru (Tim Groser), E. Rinkēvičs pauda Latvijas atbalstu Eiropas Savienības (ES) un Jaunzēlandes brīvās tirdzniecības līguma noslēgšanai, kas būtiski veicinātu tirdzniecības apgrozījuma pieaugumu un stiprinātu ekonomisko sadarbību. Amatpersonas bija vienisprātis, ka līguma noslēgšana abām pusēm dotu iespēju jaunu tirgu apgūšanai, īpaši Āzijā.

Ārlietu ministrs informēja par savu dalību Āfrikas, Karību, Klusā okeāna un ES valstu Parlamentārajā asamblejā, kas norisinājās 15. un 16. jūnijā Fidži, īpaši akcentējot klimata pārmaiņu negatīvo ietekmi uz Klusā okeāna salu valstīm un aicināja Jaunzēlandes valdību atbalstīt ES centienus decembrī Parīzes klimata pārmaiņu konferencē panākt oglekļa dioksīda un siltumnīcas efekta gāzu emisiju būtisku samazinājumu līdz 2030. gadam. Tā būtu reāla palīdzība daudzām Klusā okeāna salu valstīm, kuru iedzīvotāji ir apdraudēti.

E. Rinkēvičs, tiekoties ar Jaunzēlandes ārlietu viceministru Todu Makleju (Todd McClay), pārrunāja valstu divpusējās attiecības, īpaši ekonomiskajā jomā. Viņš informēja Todu Makleju (Todd McClay), ka novembrī, ar mērķi stiprināt ekonomiskos kontaktus, ir iecerēts Latvijas uzņēmēju delegācijas Jaunzēlandes apmeklējums.

Savukārt Velingtonas darba devēju kameras pārstāvjiem, ministrs pauda Latvijas vēlmi daudz ciešāk sadarboties informācijas tehnoloģiju, farmācijas un ķīmiskās rūpniecības, loģistikas un tūrisma jomās. „Latvijai ir izdevīgs ģeogrāfiskais stāvoklis un labi attīstīta loģistikas pakalpojumu joma. Mūsu priekšrocība ir trīs neaizsalstošas ostas un Rīgas lidosta, jo gaisa satiksme nodrošina savienojumus praktiski ar visu Eiropu,“ uzsvēra E. Rinkēvičs. Ārlietu ministrs vērsa uzmanību uz abu valstu tūrisma potenciāla iespējām, jo Latvija jaunzēlandiešiem var būt labs un alternatīvs ceļojuma galamērķis, lai iepazītu visu Baltijas valstu reģionu.

Oficiālās vizītes laikā E. Rinkēvičs Oklendā tikās arī ar Jaunzēlandes latviešiem. Tāpat ministrs sniedza interviju lielākajam Jaunzēlandes dienas laikrakstam The New Zealand Herald un televīzijas tiešraides interviju programmai The Nation.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrija
Preses un informācijas nodaļa
Tālrunis: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu