Skip to main content

Matīss piedalās Bombardier CSeries vēsturiskajā debijā Parīzes aviošovā

FOTO no Parīzes aviošova

Otrdien, 16.jūnijā, 51. Parīzes aviošova ietvaros satiksmes ministrs Anrijs Matīss piedalījās Bombardier CSeries lidmašīnas prezentācijas pasākumos, kā arī tikās ar Bombardier holdinga valdes priekšsēdētāju Pjēru Buduēnu (Pierre Beaudoin).

Pasaulē vecākā aviošova ietvaros satiksmes ministrs A.Matīss noskatījās jaunā CS300 modeļa lidmašīnas paraugdemonstrējumus. Pēc lidojuma Bombardier pārstāvji iepazīstināja Matīsu ar CSeries lidmašīnas salona konfigurāciju, galvenajiem pasažieru ērtības parametriem un lidmašīnas tehniskajiem rādītājiem, kā arī iepazinās ar lidmašīnas kapteini, latviešu izcelsmes lidotāju–izmēģinātāju Andri Litavniku.

Kā jau informēts, tad 2012.gada 20.decembrī Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic noslēdza sākotnējo pasūtījuma līgumu ar Bombardier par 10 CSeries 300 lidmašīnu iegādi, ar iespēju iegādāties vēl 10 lidmašīnas. Savukārt 2014.gadā jūlijā, Farnboro Starptautiskā aviācijas izstādē airBaltic izziņoja par vēl trīs lidmašīnu iegādi. Plānots, ka airBaltic pirmo lidmašīnu saņems 2016.gada septembrī.

Informāciju sagatavoja:
Aivis Freidenfelds
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Tālr.: 67028013
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu