Skip to main content

Pabriks: Baltijas valstīm un Polijai jāveicina mazo uzņēmumu iesaistīšana ES iepirkumos

25. novembrī aizsardzības ministrs Artis Pabriks Varšavā, Polijā, piedalījās Baltijas valstu un Polijas aizsardzības ministru sanāksmē, kur ministri vienojās par ciešāku sadarbību šādā formātā arī nākotnē, lai risinātu reģiona drošības problēmas. Puses bija vienisprātis, ka NATO klātbūtne Baltijas jūras reģionā ir ļoti svarīga un NATO ietvaros būtu jāveic mūsu reģiona drošības analīze, ņemot vērā mūsdienu drošības izaicinājumus.

„Baltijas valstīm un Polijai jāstrādā kopā, lai veicinātu militārās industrijas attīstību reģionā un dotu reģiona mazajiem un vidējiem uzņēmumiem iespēju iesaistīties lielākos Eiropas Savienības iepirkumos,”
ministrs uzsvēra. „Turklāt ES aizsardzības industrijai ir jākļūst atvērtākai un konkurētspējīgākai globālajā tirgū.”

Latvijas aizsardzības ministrs informēja, ka aktīvi notiek gatavošanās Latvijas prezidentūrai ES un tās ietvaros Latvija īpašu uzmanību vēlētos pievērst arī virknei drošības jautājumu, piemēram, kiberdrošībai, kuģošanas drošībai, kā arī ciešākai ES un NATO sadarbībai īpaši aizsardzības spēju un mācību plānošanā. Piemēram, jāplāno kopīgas NATO Ātras reaģēšanas spēku un ES kaujas grupas mācības. Tāpat ir jāveicina ASV klātbūtnes saglabāšana Eiropā un Baltijas jūras reģionā.

A.Pabriks pateicās Polijai par izrādīto interesi un atbalstu NATO izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos izveidošanā. Viņš norādīja, ka labāko šīs jomas ekspertus sapulcēšana vienkopus būs efektīvs veids, kā sniegt ieguldījumu NATO attīstībā.

Plānots, ka nākamā Baltijas valstu un Polijas aizsardzības ministru sanāksme varētu notikt Rīgā.

Šodien, 26. novembrī, Vācijā aizsardzības ministrs kā goda viesis piedalīsies Hamburgas „Űbersee-Club” pieņemšanā, kas veltīta Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadienai.

Pasākumā A.Pabriks uzstāsies ar lekciju „Pēc krīzes: Latvijas tautsaimniecības un drošības politika 21. gadsimtā”, kuras laikā ar Latvijas tautsaimniecības un drošības politikas aktualitātēm iepazīstinās augsta līmeņa pārstāvjus no dažādām nozarēm, tostarp uzņēmējus, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvjus.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu