Skip to main content

Pabriks Baltijas valstu aizsardzības ministru sanāksmē aicinās stiprināt reģionālo sadarbību

16. decembrī aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies Baltijas valstu aizsardzības ministru sanāksmē Tartu, Igaunijā.

Tikšanās laikā A. Pabriks ar kolēģiem pārrunās patrulēšanu NATO gaisa telpā virs Baltijas valstīm pēc 2014.gada, drošības situāciju reģionā un NATO Lisabonas samita ieguvumus, kā arī drošības draudus pēc „Wiki Leaks” vēstniecību datu nopludināšanas.

„Cieša Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbība ir būtisks reģionālās drošības garants,” uzsver ministrs. „Tāpēc nepieciešams vienoties par prioritārajiem sadarbības virzieniem un jauniem kopīgiem projektiem.”

Savukārt 17. decembrī aizsardzības ministrs un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube dosies uz Baltijas aizsardzības koledžu (BALTDEFCOL), lai piedalītos komandanta maiņas ceremonijā, kurā Latvijas NBS brigādes ģenerāli Gundaru Ābolu nomainīs Igaunijas aizsardzības spēku brigādes ģenerālis Mēlis Kīli (Meelis Kiili).

A. Pabriks ar kolēģiem piedalīsies arī Augstākās vadības kursa izlaiduma ceremonijā. Šis stratēģiskais kurss tika uzsākts 2004. gadā, tā mērķauditorija ir vecākie virsnieki un augstākā līmeņa amatpersonas.
 

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu