Skip to main content

Parakstīts Latvijas – Ukrainas sadarbības līgums aizsardzības jomā

Šodien Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča oficiālās vizītes laikā Latvijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Ukrainas ārlietu ministrs Konstantīns Griščenko parakstīja Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Ukrainas Aizsardzības ministrijas līgumu par sadarbību aizsardzības jomā.

Noslēgtais līgums paredz sadarbību aizsardzības politikas un plānošanas, militārās izglītības un apmācības, militāro spēju attīstības un citās jomās. Minētās sadarbības jomas plānots īstenot ar oficiālu vizīšu, konsultāciju, tikšanos un semināru, militāro apmācību, vingrinājumu un citu pasākumu starpniecību.

Līdzšinējā abu valstu sadarbība aizsardzības jomā ir balstījusies uz 1994. gada 12. jūlijā noslēgto Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Ukrainas Republikas Aizsardzības ministrijas vienošanos par sadarbību militārajā jomā, 1995. gadā parakstīto protokolu par sadarbības padziļināšanu starp abu valstu aizsardzības ministrijām un ikgadējiem divpusējās sadarbības plāniem.

Latvija Ziemeļvalstu – Baltijas valstu iniciatīvas ietvaros konsultē Ukrainu juridiskos un sabiedrisko attiecību jautājumos. Latvija arī finansiāli atbalsta Ukrainas virsnieku studijas Baltijas aizsardzības koledžā. Savukārt Ukrainas Nacionālās aviācijas universitātes Kremenčugas lidotāju koledžā tiek apmācīti Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas eskadriļas pārstāvji. Aktīva sadarbība starp abu valstu aizsardzības nozarēm ir izveidojusies vides aizsardzības jomā, īpaši jūras vides aizsardzības jautājumos.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa.
Tālrunis: 67335045
[email protected]

Dalies ar ziņu