Skip to main content

Pabriks: Baltijas valstu sadarbībai ir milzīgs potenciāls

16. decembrī aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalījās Baltijas valstu aizsardzības ministru sanāksmē Tartu, Igaunijā.

Tikšanās laikā A. Pabriks ar kolēģiem pārrunāja NATO gaisa telpas patrulēšanu Baltijas valstīs pēc 2014. gada, jo saskaņā ar pašreizējo vienošanos šī misija ir plānota līdz minētā gada beigām.

„Ciešāka sadarbība starp Baltijas valstīm aizsardzības jomā būs pozitīvs signāls Ziemeļvalstīm,” norādīja aizsardzības ministrs. „Mums jau ir vairāki veiksmīgi sadarbības projekti, kas tiek attīstīti un pilnveidoti, piemēram, Baltijas aizsardzības koledža.” A.Pabriks uzsvēra, ka Baltijas valstu sadarbībai ir milzīgs potenciāls nākotnē.

Amatpersonas bija vienisprātis par to, ka par Baltijas valstīm nepieciešama ciešāka sadarbība aizsardzības jomā, kā arī jāveicina Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbība.

Ministri arī vienojās par kopīgu iepirkumu veikšanu aizsardzības sistēmas vajadzībām pēc vienotiem standartiem. Tas veicinātu izmaksu samazināšanu, un mazinātu korupcijas draudus.

Informāciju sagatavoja:
Dace Ankipāne,
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vadītāja
Tālr: 67335045

Dalies ar ziņu