Skip to main content

Kristovskis pauž atbalstu Pētersonei Latvijas institūta direktora amatā

17. decembrī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar vērtēšanas komisijas izvirzīto pretendenti valsts aģentūras ,,Latvijas institūts” direktora amatam, bijušo Saeimas deputāti Karinu Pētersoni, lai izteiktu atbalstu viņas apstiprināšanai amatā. Tādējādi K. Pētersone pēc ministra rīkojuma apstiprināšanas no jaunā gada uz pieciem gadiem sāks pildīt Latvijas institūta direktora pienākumus.

Ārlietu ministrs pauda viedokli, ka K. Pētersone no visiem kandidātiem neapšaubāmi bija piemērotākā minētajam amatam, ņemot vērā gan atbilstību amata kritērijiem, gan konkursam iesniegto Latvijas institūta stratēģisko redzējumu, kā arī viņas līdz šim iegūto pieredzi.

K. Pētersone sarunā uzsvēra, ka ir apturējusi savu darbību partijā LPP/LC, jo viņas virzīšana institūta direktora amatā nebūtu savienojama ar darbošanas partijā. Viņa akcentēja gatavību pildīt pienākumus, piesaistot finansiālu atbalstu Latvijas institūta darbībai, ņemot vērā Latvijas institūtam atvēlēto niecīgo finansējumu.

Ministrs atzinīgi novērtēja K. Pētersones izteikto vēlmi Latvijas institūta darbā paspilgtināt Latvijas kā investīcijām draudzīgas un eksportspējīgas valsts tēlu un izteica cerību, ka Latvijas institūtam izdosies veiksmīgi īstenot savas idejas arī ierobežota budžeta apstākļos.

Konkursam uz institūta direktora amatu bija pieteikušies 13 kandidāti. Latvijas institūta direktora amata pretendentu vērtēšanas komisija par atbilstošāko atzina K.Pētersoni. Komisijā bija Ārlietu ministrijas, Kultūras ministrijas, TAVAs, LIAA pārstāvji, kā arī bijusī vēstniece Somijā un Igaunijā Anna Žīgure, Latvijas Sabiedrisko attiecību kompāniju asociācijas pārstāve, sabiedrisko attiecību aģentūras “PR Stils” direktore, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas pasniedzēja Inga Latkovska.

Ilggadējam direktoram Ojāram Kalniņam amats bija jāatstāj, tā kā viņš tika ievēlēts 10. Saeimā.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu