Skip to main content

Pabriks Budapeštā piedalīsies ES aizsardzības ministru neformālajā sanāksmē

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks 24. un 25. februārī piedalīsies Budapeštā, Ungārijā, notekošajā kārtējā Eiropas Savienības (ES) aizsardzības ministru neformālajā sanāksmē.

Aizsardzības ministru sanāksmes galvenie darba kārtības jautājumi būs ES militāro spēju attīstība, ES militārās operācijas (ATALANTA, EUTM Somalia un ALTHEA) un ES sadarbība ar NATO.

Pirms sanāksmes darba sesijām tiek plānota arī Baltijas un Ziemeļvalstu aizsardzības ministru tikšanās, kuras mērķis ir pārrunāt ES sanāksmes darba kārtības jautājumus. Kopš 2010. gada decembrī notikušās ES aizsardzības ministru sanāksmes A. Pabriks ir iedibinājis tradīciju pirms ES aizsardzības ministru sanāksmēm aizsardzības ministru līmenī saskaņot Baltijas valstu un Ziemeļvalstu pozīcijas. Šī iniciatīva tika pozitīvi novērtēta, jo tā dod iespēju panākt efektīvāku Baltijas valstu un Ziemeļvalstu interešu aizstāvību ES, kā arī stiprināt reģionālo sadarbību.

Sanāksmes laikā A.Pabrikam plānotas arī divpusējās tikšanās ar Ungārijas ārlietu ministru Jānošu Martoņi (Janos Martonyi), Nīderlandes aizsardzības ministru Hansu Hillenu (Hans Hillen) un Francijas aizsardzības ministru Alēns Marī Žipē (Alain Marie Juppe).

Informāciju sagatavoja:
Vineta Kleine,
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente.
Tālr.: 67335062
[email protected]

Dalies ar ziņu