Skip to main content

Pabriks: katrs Latvijas karavīrs starptautiskajās operācijās ir mūsu valsts vēstnieks

Šodien, 22. novembrī, svinīgā ceremonijā uz starptautisko operāciju Afganistānā tika pavadīti Latvijas kontingenta karavīri. Ceremonijā piedalījās aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube, kā arī citas bruņoto spēku amatpersonas un karavīru ģimenes locekļi.

Aizsardzības ministrs A.Pabriks, uzrunājot karavīrus, uzsvēra viņu ieguldījumu starptautiskās drošības stiprināšanā, akcentējot, ka ir svarīgi ierobežot problēmas reģionā uz vietas, lai tās nenonāktu līdz mūsu valstij. Savukārt karavīra darbu starptautiskajā operācijā Afganistānā ministrs salīdzināja ar valsts vēstnieka pienākumiem un uzsvēra: „Pēc jūsu darbiem spriedīs par mūsu valsti – tāpēc katrs no jums ir mūsu valsts vēstnieks.” Uzrunājot karavīrus un viņu tuviniekus, ministrs uzsvēra ģimenes un tuvinieku lomu dienesta pienākumu pildīšanā, un pauda cerību, ka ar laiku izdosies atjaunot sociālās garantijas.

NBS komandieris ģenerālmajors R.Graube, pasniedzot ceļamaizi, pateicās par dienestu Latvijas kontingenta karavīriem, kas dodas pildīt grūtos un atbildīgos pienākumus Starptautiskajos drošības atbalsta spēkos (ISAF). NBS komandieris pateicās karavīru ģimenēm par to, ka ir izaudzināti tādi patrioti, kas drosmīgi pilda valsts uzdevumus.

„Novēlu jums karavīra veiksmi, lai tieši tādā pat sastāvā tiktos pēc pusgada, kad sveiksim jūs ar atgriešanos mājās”, noslēgumā vēlēja ģenerālmajors R.Graube.

Jau ziņots, ka Latvijas kontingenta rotācija Afganistānā plānota no 23. novembra līdz 22. decembrim, uz operāciju rajonu dodoties vairākās grupās. 23. novembrī uz Afganistānu dosies 11 karavīri, 30.novembrī – 16 karavīri, 7.decembrī – 102 karavīri, bet 14.decembrī – septiņi karavīri. Iepriekšējā kontingenta karavīru atgriešanās Latvijā plānota no 15. līdz 22. decembrim.

Pēc rotācijas NATO vadītajos Starptautiskajos drošības atbalsta spēkos (ISAF) Afganistānā dienesta pienākumus Meimenā, Mazarišarīfā, Kabulā un Kandahārā pildīs vairāk nekā 140 Latvijas karavīri.

Informāciju sagatavoja:
Dace Kundrāte
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: +371 67335254
[email protected]

Dalies ar ziņu