Skip to main content

Pabriks konferences atklāšanā mudina lielāku uzmanību pievērst Jaunsardzes kustības attīstībai Latgalē

6.decembrī aizsardzības ministrs Artis Pabriks atklāja 3.Jaunsardzes konferenci, kas līdz 7.decembrim notiek Nacionālās aizsardzības akadēmijā.

„Es vēlos apsveikt visus klātesošos ar šajā gadā paveikto, bet svarīgākais ir saprast, ka ļoti daudz kas vēl priekšā. Šis gads ir bijis izaicinājumu pilns, tomēr to var saukt par veiksmīgu,” sacīja aizsardzības ministrs. „Tagad mums jāizmanto iespējas attīstīties vēl straujāk un labāk, bet tas nozīmē arī daudz lielāku atbildību. Īpaši uzmanība jāvelta Jaunsardzes attīstībai Latvijas austrumos.”

A.Pabriks atgādināja, ka pirms diviem gadiem tika uzsākts darbs pie Jaunsardzes kustības stiprināšanas un finansējuma piesaistes, 2012. gada valsts budžeta grozījumos tika piešķirti 105 267 lati, kas jaunajā mācību gadā papildus nodrošināja vairāk nekā 1000 jauniešu apmācību. Savukārt 2013.gadā, pateicoties finansējumam no NBS, jaunsargiem tikuši organizēti patriotiski pasākumi un ekskursijas, kā arī iepirkti formas tērpi, zābaki un tūrisma ekipējums.

Aizsardzības ministrs apbalvoja Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra darbiniekus un sadarbības partnerus par ieguldījumu, stiprinot un attīstot Jaunsardzes kustību. Ar aizsardzības ministra apbalvojumu „Krūšu nozīme” tika apbalvots jaunsargu instruktors Gunvaldis Kalva, kas vada 506. Ogres jaunsargu vienību.

Turpmākajā konferences gaitā darbs norisinājās četrās darba grupās – "Jaunsardzes attīstības vadlīnijas 2015.–2020.", "Mācību procesa organizēšana jaunsargu kandidātiem", "Sadarbības projektu sagatavošana" un "Jaunsargu līdzdalība".

Sestdien, 7. decembrī, konferences dalībnieki apspriedīs Jaunsardzes nākotnes izaicinājumus sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un starptautiskajiem partneriem saistībā ar jaunsargu nometnēm.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu