Skip to main content

Pabriks: kvalitatīva apmācība nodrošina karavīru profesionalitāti

26. novembrī aizsardzības ministrs Artis Pabriks apmeklēja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) mācību, sporta un atpūtas bāzi „Pipariņi”, Instruktoru skolu, kā arī Zemessardzes 27. kājnieku bataljonu Cēsīs.

Apmeklējot NBS mācību, sporta un atpūtas bāzi „Pipariņi”, ministrs iepazinās ar bāzes piedāvātajām iespējām, lai nākotnē varētu lemt par tās tālāko izmantošanu, piemēram, organizējot nometnes un sporta pasākumus karavīriem un jaunsargiem, kā arī skolēniem, tādejādi veicinot patriotisko audzināšanu.

NBS Instruktoru skolā A. Pabriks iepazinās ar apmācību programmu un skolas materiāltehnisko bāzi, kā arī informēja personālu par plānoto aizsardzības budžetu 2011.gadā un NATO Lisabonas samita ieguvumiem.

„Kvalitatīva apmācība ir ļoti nozīmīga, lai sagatavotu profesionālus bruņoto spēku karavīrus,” sarunā ar Instruktoru skolas vadību atzina ministrs. „Nākotnē nepieciešams uzlabot karavīru svešvalodu zināšanas, lai viņi varētu sekmīgi piedalīties starptautiskajās operācijās, kā arī risināt jautājumu par nepietiekamo personālsastāvu Instruktoru skolā.” Ministrs pauda satraukumu par to, ka katru gadu pasliktinās jauno karavīru veselības stāvoklis.

A. Pabriks iepazinās arī ar Zemessardzes 27.kājnieku bataljona, kura sastāvā šobrīd ir 581 zemessargs, darbību un iesaisti valsts teritorijas un sabiedrības aizsardzībā. Viņš atzinīgi novērtēja zemessargu sniegto atbalstu valsts institūcijām kārtības nodrošināšanā un krīzes situācijās, norādot, ka ir būtiski saglabāt zemessargu entuziasmu, pildot savus pienākumus bez papildu atlīdzības uz brīvprātības principa.

Instruktoru skola tika izveidota 2000. gada 1. novembrī, lai nodrošinātu vienotu, kvalitatīvu un NATO standartiem atbilstošu NBS vienību instruktoru individuālo apmācību, kā arī rezerves karavīru un rezerves jaunāko instruktoru pamatapmācību. Desmit gadu laikā NBS Instruktoru skolu absolvējuši vairāk kā 2 950 NBS instruktori un virsnieku kandidāti.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu