Skip to main content

Pabriks: Latvijai jābūt tik stiprai, lai Krievijas amatpersonu draudīgie izteikumi nevar tikt īstenoti

Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks uzskata, ka šonedēļ izskanējušie Krievijas vicepremjera Dmitrija Rogozina izteikumi par savu pilsoņu aizstāvēšanu okupētajā Piedņestras reģionā, ir kārtējā agresīvā retorika no Krievijas amatpersonu puses.

"Šādu asu iebiedēšanas retoriku no Krievijas dzirdam jau aptuveni pusgadu. Tas visticamāk ir saistīts ar to, ka Moldova, tāpat kā Ukraina, ir izrādījusi vēlmi attīstīties Eiropas Savienības virzienā un šovasar noslēgusi asociācijas līgumu ar ES. Tas ļaus Eiropas nabadzīgākajai valstij Moldovai palielināt savu eksportu uz Eiropas valstīm un attālināties no Krievijas, kas acīmredzot Krieviju neapmierina," norāda A.Pabriks.

Tāpat viņš uzsver, ka Rogozina retorika var radīt pamatotas bažas jebkurā Krievijas kaimiņvalstī, kurā dzīvo kaut neliela krievu kopiena, jo Krievijas amatpersonu izteikumu mērķis ir destabilizēt iekšpolitisko situāciju un īstenot savas ģeopolitiskās intereses.

"Diemžēl Krievija neaprobežojas tikai ar asiem izteikumiem un, ja tā nesaņemt pietiekami ātru un skaidru pretsparu, tā savus iztikumus nekavējoties īsteno. Tādēļ arī Latvijā ir svarīgi radīt situāciju, lai Krievijas draudi nevarētu tikt īstenoti, kas ir īpaši būtiski, ievēlot jauno Saeimu. Šajās vēlēšanās robežšķirtne starp eiropeiskām vērtībām un uz Krieviju orientētām vērtībām atkal ir ļoti nozīmīga," uzsver Eiropas Parlamenta deputāts.

Papildus informācija:
Inga Saleniece
Eiropas Parlamenta deputāta palīdze
Tālr.: 26564629,
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu