Skip to main content

Pabriks: Latvijas pieredze aizsardzības jomas reformēšanā ir vērtīga NATO sabiedrotajiem

No 19. līdz 20. novembrim aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube piedalīsies NATO valstu un valdību vadītāju sanāksmē, kas norisināsies Lisabonā, Portugālē.

Lisabonas samita nozīmīgākais jautājums ir jaunās NATO Stratēģiskās koncepcijas apstiprināšana.

„NATO Stratēģiskās koncepcijas pieņemšana atkārtoti apliecinās sabiedroto vienotību un gatavību attīstīt drošības videi atbilstošu kolektīvās aizsardzības organizāciju, kas ir stipra, uzticama un ilgtspējīga,” uzsver A. Pabriks.

A. Pabriks sarunās ar Alianses kolēģiem uzsvērs arī nepieciešamību pēc efektīvas komandvadības struktūras nostiprināšanas, Alianses budžeta rūpīgas plānošanas un izlietojuma kontroles, kā arī piedāvās sabiedrotajiem iepazīties ar Latvijas veiktajām reformām aizsardzības jomā. „Latvijas pēdējo gadu laikā gūtā pieredze, ieviešot reformas aizsardzības nozarē, ir interesanta daudziem sabiedrotajiem kā veiksmīgs reformu paraugs, un tā var noderēt arī Alianses efektivitātes paaugstināšanai,” ir pārliecināts aizsardzības ministrs.

Samita laikā tiks diskutēts arī par NATO vadītās starptautiskās operācijas Afganistānā turpmāko gaitu. Plānots paziņot par 2011. gadu kā atskaites punktu drošības nodošanai afgāņu rokās. Būtiski ir ņemt vērā, ka atbildības nodošanas uzsākšana neparedz automātisku NATO dalībvalstu spēku izvešanas uzsākšanu.

Lisabonas samitā, plānots panākt vienošanos par pretraķešu aizsardzības sistēmas izveidošanu un izteikt uzaicinājumu Krievijai sadarboties ar aliansi pretraķešu aizsardzības jautājumos.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tel.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu