Skip to main content

Pabriks Lielbritānijā uzstāsies Karaliskajā apvienoto dienestu institūtā un apmeklēs ES Kaujas grupas vingrinājumu

No 15. līdz 17. maijam aizsardzības ministrs Artis Pabriks darba vizītē apmeklēs Lielbritāniju.

15. maijā, Londonā aizsardzības ministrs Lielbritānijas Karaliskajā apvienoto dienestu institūtā (RUSI) uzstāsies ar lekciju „ASV klātbūtnes palielināšana Klusā okeāna un Āzijas reģionā: Baltijas viedoklis”. A. Pabriks ir pirmais no Eiropas augstākā līmeņa politiķiem, kurš institūtā uzsāks lekciju ciklu par ASV militārās stratēģijas maiņu, kas paredz lielāku iesaisti Klusā okeāna reģionā, bet mazāku iesaisti – Eiropā.

„Āzijas reģions kļūst par arvien spēcīgāku globālo spēlētāju, un ASV stratēģiskā kursa maiņa iezīmē pirmo soli pretī jaunajiem aizsardzības izaicinājumiem Eiroatlantiskajā sabiedrībā,”
uzsver A. Pabriks. „Savukārt Eiropai ir jāpārskata savi ilgtermiņa mērķi un ieguldījums aizsardzībā, lai nezaudētu ietekmi mainīgajā pasaules drošības vidē.”

16. maijā aizsardzības ministrs un Zemessardzes komandieris pulkvedis Leonīds Kalniņš viesu dienā apmeklēs Eiropas Savienības Kaujas grupas vingrinājumu Kouphilldaunas poligonā. Latvijas rota tur trenējas kopā ar 42. desanta bataljonu, kas ir viena no trim Karalisko Jūras spēku 3. jūras kājnieku desanta brigādes vienībām.

ES Kaujas grupas aktivizācijas gadījumā 42. desanta bataljons veidos tās kodolu, tam piesaistot Nīderlandes, Latvijas, Lietuvas un Zviedrijas bruņoto spēku apakšvienības.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu