Skip to main content

Pabriks: NATO reformas nodrošinās efektīvu finanšu izmantojumu

NATO Lisabonas samita ietvaros 19. novembra vakarā aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar kolēģiem, lai apspriestu NATO reformas un gatavību reaģēt uz jaunajiem drošības izaicinājumiem.

Aizsardzības ministrs kolēģiem pavēstīja, ka arī Latvija pēdējo gadu laikā izgājusi cauri sāpīgam, bet veiksmīgam aizsardzības jomas reformu procesam. „Ar gūto pieredzi esam dalījušies, sniedzot savu ieguldījumu NATO reformu gaitā,” A. Pabriks sacīja. „NATO reformas ir ļoti svarīgas, lai pielāgotu alianses struktūras mūsdienu izaicinājumiem un efektīvi izmantotu dalībvalstu nodokļu maksātāju naudu.” Ministrs atzinīgi izteicās par NATO komandstruktūras reformu un aicināja lielāku uzmanību pievērst NATO aģentūru reformām.

„Reformas aizsardzības jomā ir vajadzīgs solis, un tas var būt veiksmes stāsts, kura rezultātā tiek gan ietaupīti finanšu līdzekļi, gan saglabātas alianses rīcības spējas,” uzsvēra A. Pabriks.

No 19. līdz 20. novembrim aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube piedalās NATO valstu un valdību vadītāju sanāksmē, kas norisinās Lisabonā, Portugālē.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tel.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu