Skip to main content

Pabriks nosoda konflikta eskalāciju Korejas pussalā

Šodien aizsardzības ministrs Artis Pabriks sarunā ar Korejas Republikas vēstnieku Latvijā Čo Hijonu (Cho Hee-yong) apsprieda 23. novembrī notikušo incidentu starp Dienvidkoreju un Ziemeļkoreju, kura laikā vairāki Dienvidkorejas karavīri un civiliedzīvotāji gāja bojā Ziemeļkorejas izraisītajā artilērijas apšaudē.

Aizsardzības ministrs pauda savu visdziļāko līdzjūtību bojāgājušo ģimenes locekļiem un tuviniekiem. Viņš atgādināja, ka iepriekšējā Saeimā, vadot Latvijas un Korejas sadraudzības grupu, ir bijis labi informēts par politisko situāciju Korejas pussalā. Korejas Republikas vēstnieks no savas puses pateicās aizsardzības ministram par pausto atbalstu Dienvidkorejas iedzīvotājiem.

Amatpersonas apmainījās viedokļiem par notikušo incidentu un pārrunāja situāciju Korejas pussalā. A.Pabriks pauda bažas par situācijas attīstību Korejas pussalā, kas pēc ekspertu vērtējuma atzīta par lielāko drošības apdraudējumu reģionā pēdējos sešdesmit gados, un informēja, ka ļoti uzmanīgi seko līdzi notikumiem. „Ceru, ka ar starptautiskās sabiedrības palīdzību būs iespējams rast diplomātisku risinājumu notikušajam,” teica A. Pabriks. Ministrs informēja par Latvijas pozīciju, norādot, ka šajā incidentā ir skartas ļoti nozīmīgas NATO partnervalsts intereses un ka Latvijas Aizsardzības ministrija nosoda jebkuru rīcību, kas rada drošības draudus un var izraisīt konflikta eskalāciju reģionā.

Aizsardzības ministrs un Korejas Republikas vēstnieks jau tikās īsi pirms valsts svētkiem, un ir plānots, ka līdz gada beigām abas puses tiksies vēlreiz, lai apspriestu situācijas attīstību reģionā.

 

Informāciju sagatavoja:
LR Aizsardzības ministrijas
Sabiedrisko attiecību departamenta preses nodaļa

Dalies ar ziņu