Skip to main content

Štokenbergs: Jēkabpils cietumā jārisina ieslodzīto nodarbinātības jautājums

Šodien, 26. novembrī, tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs apmeklēja Jēkabpils cietumu, kur iepazinās ar cietuma teritoriju, infrastruktūru, sadzīves apstākļiem.

Jēkabpils cietumā ir vietas 700 ieslodzītajiem, šobrīd tajā atrodas 585 ieslodzītie, kas izvietoti kamerās pa 4-6 cilvēkiem. A. Štokenbergs pozitīvi novērtēja iespēju ieslodzītajiem sadarbībā ar Viesītes arodvidusskolu apgūt dažādas profesijas, piemēram, virpotājs, pavārs, elektromontieris un citas, kā arī iegūt pamatizglītību, kas iespējams pateicoties Norvēģijas valdības sniegtajam atbalstam. Taču cietuma teritorijā nav izvietota neviena ražotne, līdz ar to tajā ir nodarbināts tikai 71 ieslodzītais, veicot dažādus cietuma saimnieciskos darbus. Tas rada būtiskus riskus drošībai.
Jēkabpils cietums teritorijas ziņā ir otrs lielākais Latvijā, un šobrīd visas cietuma telpas netiek apsaimniekotas. Lai gan daļa kameru ir izremontētas, uzlabojot ventilēšanas sistēmu, nomainot durvis, un daļā vēl notiek remonts, tomēr resursu visu telpu remontam nepietiek. Tieslietu ministrs uzskata, ka iespēju robežās neizmantotajām telpām nākotnē būtu jāmeklē lietderīgs pielietojums.

Apmeklējot Latgales apgabaltiesu, A. Štokenbergs ar tiesas priekšsēdētāju Andri Strautu un tiesnešiem pārrunāja plānotās izmaiņas atalgojumu sistēmā un lietas izskatīšanas termiņus. Tiesneši apliecināja, ka apzinās šī brīža ekonomisko situāciju valstī un tādēļ izprot, ka nākamgad nav iespējams lielāks atalgojuma pieaugums. A. Strauts ministram apliecināja, ka tiesneši ir gatavi uzņemtos lielāku slodzi, lai samazinātu lietu izskatīšanas termiņus.
Vizītes laikā Latgalē tieslietu ministrs piedalījās arī Rēzeknes novada Makašānu Amatu vidusskolas Dzīvās Mākslas centra iniciatīvas „Makašānu Lielā balva” pirmā gada noslēguma pasākumā.

 

Informāciju sagatavoja:
Inga Saleniece
Tieslietu ministra preses sekretāre
Tālr. 26564629
[email protected]

Dalies ar ziņu