Skip to main content

Pabriks pārstāvēs Latviju Itālijas apvienošanās 150 gadu svinībās

2. jūnijā, Romā, Itālijā Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies Itālijas apvienošanās 150 gadu svinībās, kurās pārstāvēs Latviju Valsts prezidenta vietā.

„Latvijai ar Itāliju vienmēr ir bijusi laba sadarbība – ne tikai aizsardzības, bet arī ekonomiskajā un kultūras jomā,” uzsver A. Pabriks. „Turklāt ir svarīgi atcerēties, ka Itālija bija viena no pirmajām valstīm, kas jau 1991.gadā atklāja savu vēstniecību Rīgā, tādējādi paužot atbalstu atjaunotajai Latvijas valstij.”

Itālijas apvienošanās svinības tiks plaši atzīmētas 2. jūnijā, kas ir Itālijas Republikas proklamēšanas diena. A. Pabriks piedalīsies svinīgajā parādē, svētku koncertā un oficiālajā pieņemšanā. Militārajā parādē, kas 2. jūnija rītā notiks Via dei Fori Imperiali, piedalīsies arī Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Karoga grupa.

Cīņas par Itālijas apvienošanu sākās jau 19. gadsimta piecdesmitajos gados, bet tikai 1860.gadā Džuzepe Garibaldi atbrīvoja Itālijas dienvidus. 1861. gadā par Itālijas karali tika kronēts Viktors Emanuels II no Sardīnijas, un gandrīz visa Itālija bija apvienota. Venēcija Itālijas Karalistei pievienojās 1866.gadā, Roma – 1870. gadā.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu