Skip to main content

Pabriks pavada karavīrus uz ES Apmācības misiju Mali

2013. gada 26.augustā aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube tikās ar karavīriem, kuri jau tuvākajā laikā dosies veikt dienesta pienākumus Eiropas Savienības (ES) Apmācības misijā Mali.

Jau tradicionāli svinīgajā pavadīšanas ceremonijā karavīri no aizsardzības nozares vadības saņēma ceļamaizi – Latvijas karogu un rudzu maizes klaipu.

Uzsākot dienestu militārajā apmācības misijā, karavīri nomainīs bruņoto spēku pārstāvjus, kuri Mali dien no 14.aprīļa – majoru Āri Zobenu un seržantu Egiju Rassu.

Eiropas Savienība Apmācības misiju Mali sāka šā gada 18.februārī. Misijas mērķis ir atbalstīt Mali bruņoto spēku apmācību un reorganizāciju.

7.martā Saeima apstiprināja lēmumu "Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīru dalību Eiropas Savienības militārajā misijā, lai palīdzētu Mali bruņoto spēku apmācībā". Militārajā apmācības misijā piedalās divi Latvijas karavīri – virsnieks un instruktors, kuri Mali uzturas sešus mēnešus, līdz viņus nomaina nākamais sastāvs.

Apmācības misija ir paredzēta, lai palīdzētu uzlabot Mali bruņoto spēku militārās spējas, tādējādi sniedzot tiem iespēju civilo iestāžu pakļautībā atjaunot valsts teritoriālo integritāti. Apmācības misijas personāls sniedz konsultācijas un militāru apmācību Mali bruņotajiem spēkiem, aptverot tādus jautājumus kā vadība un kontrole, loģistika un cilvēkresursi, kā arī starptautiskās humanitārās tiesības, civiliedzīvotāju aizsardzība un cilvēktiesības.

Informāciju sagatavoja:
kapteine Sandra Brāle 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: +371 67335067, 29295730
[email protected]

Dalies ar ziņu