Skip to main content

Pabriks piedalīsies Čikāgas samitā un darba vizītē apmeklēs ASV

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris, ģenerālmajors Raimonds Graube no 17. līdz 24. maijam darba vizītē dosies uz ASV.

18. maijā aizsardzības ministrs un NBS komandieris apmeklēs Mičiganas Greilingas poligonu, lai pārrunātu Latvijas Nacionālo bruņoto spēku sadarbību ar ASV Mičiganas Nacionālo gvardi gan Latvijas gaisa atbalsta kontrolieru treniņos, gan Libērijas instruktoru apmācībā.

19. maijā aizsardzības nozares vadība noliks ziedus pie ģenerāļa Jāņa Kureļa piemiņas plāksnes Čikāgā.

No 20. līdz 21. maijam A. Pabriks un ģenerālmajors R. Graube piedalīsies NATO Čikāgas samitā, lai pārrunātu iesaisti Afganistānā pēc 2014. gada, partnerattiecību stiprināšanu un viedās aizsardzības iniciatīvu, kuras ietvaros tiks lemts arī par patrulēšanu NATO gaisa telpā virs Baltijas valstīm.

"Čikāgas samitā no sabiedrotajiem sagaidām apliecinājumu, ka pašreizējās grūtības aliansei ir pārejošas un nespēs to vājināt,” norāda aizsardzības ministrs A. Pabriks. „NATO ir jāpierāda, ka tā ir spējīga piedāvāt risinājumus reāliem izaicinājumiem, tā kļūst arvien saliedētāka un arvien atbildīgāka par savas drošības garantēšanu. Latvija ir gatava dot savu devumu šo mērķu sasniegšanā. Protams, sagaidām arī ilgtermiņa risinājumu patrulēšanai gaisa telpā virs Baltijas."

22. maijā aizsardzības ministrs Ņujorkas Ārpolitikas nacionālajā komitejā uzstāsies ar lekciju „Samazinātā finansējuma ietekme uz transatlantisko sadarbību: vai spējam stāties pretī izaicinājumiem?”, savukārt NBS komandieris Vašingtonā tiksies ar ASV bruņoto spēku komandieri ģenerāli Martinu Dempsiju un Nacionālās gvardes komandieri ģenerāli Kreigu R. Makinliju.
23. maijā ģenerālmajors R.Graube apmeklēs Norfolku, Transformācijas pavēlniecību, lai ar NATO Transformācijas pavēlniecības komandieri ģenerāli Stefanu Abriālu pārrunātu NATO aktualitātes.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu