Skip to main content

Pabriks piedalīsies NATO aizsardzības ministru sanāksmē

No 8. līdz 9. jūnijam aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube piedalīsies NATO aizsardzības ministru sanāksmē, kas notiks Briselē, Beļģijā.

Tikšanās laikā tiks apspriestas NATO komandstruktūras un aģentūru reformas, daudznacionālie militāro spēju attīstības projekti, kur svarīgi nodrošināt Eiropas Savienības un NATO ciešāku sadarbību, turpmākā operācijas „Unified Protector” Lībijā norise, kā arī ISAF operācijas turpmākie uzdevumi, nododot atbildību par drošības situāciju Afganistānas spēkiem.

Tikšanās laikā tiek sasaukta arī pirmā NATO – Krievijas padome aizsardzības ministru sastāvā pēc NATO un Krievijas attiecību pārstartēšanas.

Turpinot 2010. gadā aizsākto tradīciju, notiks arī Ziemeļvalstu – Baltijas valstu tikšanās, kas pirmo reizi tika noorganizēta, pateicoties A. Pabrika iniciatīvai. Tikšanās notiks plašākā formātā, pieaicinot Apvienotās Karalistes, Nīderlandes, Polijas un Vācijas ministrus.

Tāpat A.Pabriks tiksies arī ar Horvātijas aizsardzības ministru Davoru Božinoviču (Davor Božinović), lai parakstītu divpusējās sadarbības līgumu aizsardzības jomā starp Latviju un Horvātiju. A. Pabriks tiksies arī ar Gruzijas aizsardzības ministru Bačanu Akhalaju (Bachana Akhalaja), lai pārrunātu valstu sadarbību aizsardzības jomā.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu