Skip to main content

Kariņš: Eiropā jāizskauž dopings lauksaimniecībā

Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā Strasbūrā uzsāktas debates par Eiropas Savienības (ES) nākamo plānošanas periodu 2014. – 2020. gadam. EP deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP), uzrunājot kolēģus, aicināja izskaust nevienlīdzīgo atbalstu dalībvalstu lauksaimniekiem, lai veicinātu vienlīdzīgu konkurētspēju starp visiem Eiropas zemniekiem.

„Latvijas zemnieks saņem trīs reizes mazāku atbalstu nekā Vācijas zemnieks un pat sešas reizes mazāku nekā Grieķijas zemnieks. Šis nevienlīdzīgais atbalsts veido nevienlīdzīgu konkurenci,” uzrunājot kolēģus, uzsvēra Kariņš.

Savā uzrunā Kariņš atšķirīgo atbalstu dalībvalstu lauksaimniekiem salīdzināja ar dopingu: „Mēs visi zinām, ka sportā dopings ir aizliegts, jo tas dažiem sportistiem dod lielākas priekšrocības pār citiem. Bet Eiropas Savienībā mums pastāv zināma veida dopings nevis sportistiem, bet lauksaimniekiem – tieši nevienlīdzīgā atbalstā dalībvalstu zemniekiem.”

Kā zināms, ir uzsākts darbs pie ES nākamā budžeta plānošanas perioda no 2014. līdz 2020. gadam, kurš noslēgsies 2013. gadā. Eiropas Parlaments pašlaik ir uzsācis savu prioritāšu definēšanu dažādās jomās.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr. +371 29484828
[email protected]

 

Dalies ar ziņu