Skip to main content

Pabriks piedalīsies NATO aizsardzības ministru un Ziemeļu grupas tikšanās

No 4. līdz 5.jūnijam aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies Briselē notiekošajā NATO aizsardzības ministru sanāksmē, kā arī tiksies ar Ziemeļu grupas aizsardzības ministriem.

NATO aizsardzības ministri apspriedīs spēju attīstības un kiberaizsardzības jautājumus, kā arī diskutēs par NATO lomu un uzdevumiem Afganistānā pēc 2014.gada. Sanāksmes laikā paredzēta arī NATO – Gruzijas komisijas sanāksme, kā arī tikšanās ar valstīm, kuras piedalās NATO vadītajā operācijā Afganistānā, taču nav Alianses dalībvalstis.

5.jūnijā A.Pabriks piedalīsies tā sauktās Ziemeļu grupas aizsardzības ministru sanāksmē, kurā plānots apspriest reģionālās sadarbības stiprināšanas iespējas un Ziemeļvalstu iesaisti kopējos Baltijas aizsardzības projektos, īpaši Baltijas aizsardzības koledžas attīstībā.

Ziemeļu grupa ir neformāls sadarbības forums, kurā ietilpst Ziemeļvalstis, Baltijas valstis, kā arī Lielbritānija, Nīderlande, Polija un Vācija. Grupas dalībvalstis vieno mērķis attīstīt kopīgus sadarbības projektus aizsardzības jomā.

Informāciju sagatavoja:
Sanda Svetoka
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335062
[email protected]

 

Dalies ar ziņu