Skip to main content

Pabriks: pilnvērtīga sadarbība starp ES un NATO šobrīd ir ļoti būtiska

Šodien, 9. decembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalījās Eiropas Savienības (ES) aizsardzības ministru neformālajā sanāksmē Briselē, kur tika diskutēts par ES un NATO partnerību, ES militāro spēju attīstību, kā arī sasniegto progresu ES militārajās operācijās.

ES ministru darba sesijā ar NATO ģenerālsekretāru A.F. Rasmusenu aizsardzības ministrs pozitīvi novērtēja ģenerālsekretāra līdzšinējo ieguldījumu, attīstot sadarbību starp NATO un ES, un atbalstīja viņa redzējumu tālākai sadarbības veicināšanai.

„Pašreizējā situācijā, kad daudzas Eiropas valstis piedzīvo aizsardzības budžeta samazināšanu, nav pieļaujams, ka ES un NATO starpā nav iespējams panākt pilnvērtīgu sadarbību un izvairīties no resursu neefektīvas izmantošanas,” teica aizsardzības ministrs.

Aizsardzības ministrs arī norādīja, ka ir būtiski panākt, lai Eiropas Aizsardzības aģentūra (EAA) noslēgtu sadarbību ar Turciju.

Savukārt diskusijā par ES militāro resursu un spēju apvienošanu un sadali A. Pabriks norādīja, ka Latvija ir ieinteresēta šīs iniciatīvas tālākā attīstībā, jo samazinātu aizsardzības budžetu apstākļos tas ir labs veids, kā stiprināt Eiropas valstu militārās spējas. Baltijas valstu sadarbība aizsardzības jomā ir labs piemērs un vērtīga pieredze, kā paaugstināt militārās spējas reģiona ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālr.: +371 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu