Skip to main content

Pabriks: Rietumvalstīm jāatbalsta Ukrainas atgriešanās uz izaugsmes ceļa

Saeimas deputāts Artis Pabriks uzskata, ka papildus ieviestajām sankcijām Rietumvalstīm jāsniedz maksimāls atbalsts Ukrainas valdībai, palīdzot noorganizēt tiesiskas vēlēšanas un sniedzot finansiālu atbalstu dažādu reformu īstenošanai, lai valsti atgrieztu uz izaugsmes ceļa.

"Īstenojot šādu scenāriju, reģioni, kas vēlas iegūt autonomiju, vairs nebūs ieinteresēti atdalīties, un tie nespēs pastāvēt bez Krievijas atbalsta, jo ir pārāk vāji. Krievijas mērķis ir nepieļaut Ukrainas atdzimšanu, savukārt Rietumvalstīm jādara viss, lai tas notiktu," uzskata politiķis.

Viņaprāt sankcijām pret Krieviju ir nozīme tikai tad, ja mēs spējam sasniegt izvirzīto mērķi. Ja mērķis ir apturēt Krievijas agresiju, tad, iespējams, ka sankcijas var palīdzēt, bet ja mērķis ir panākt, lai Krievija iziet no Krimas, tad sankcijas, visticamāk, nelīdzēs. Rietumvalstīm ar sankcijām un diplomātiskiem instrumentiem būtu jāgarantē, ka Krievija respektē starptautiskās robežas un nesniedz palīdzību separātiskiem grupējumiem.

A. Pabriks norāda, ka diemžēl līdz šim īstenotās aktivitātes pret Krieviju nav nesušas cerētos rezultātus un arī Ženēvā panāktā vienošanās diemžēl nedarbojas.

"Ženēvas vienošanās rezultātā, Krievija ir ieguvusi papildus laiku, zinot, ka Rietumvalstis kādu laiku tikai vēros, vai Krievija ievēro dokumentā iekļautās prasības pirms lemt par jaunu sankciju ieviešanu,” uzskata Pabriks.

Papildus informācija:
Inga Saleniece
deputāta palīdze
Tālr.: 26564629
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu