Skip to main content

Pabriks rosina rīkot kopīgu Baltijas un Vācijas aizsardzības ministru tikšanos

Šodien, 19. oktobrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks iepazīšanās vizītē tikās ar Vācijas vēstnieci Latvijā Andreu Viktorīnu, lai veicinātu Vācijas sadarbību ar Baltijas valstīm aizsardzības jomā, un piedāvāja rīkot kopīgu aizsardzības ministru tikšanos.
„Baltijas valstu sadarbība aizsardzības jomā ir ļoti veiksmīga, un mēs vēlētos veidot ciešāku sadarbību arī ar lielāko reģiona valsti Vāciju,” teica A.Pabriks. Vēstniece norādīja, ka ir atvērta sadarbības veicināšanai un šis priekšlikums tiks izskatīts.

Ministrs pateicās Vācijas vēstniecei par Vācijas atbalstu Baltijas aizsardzības koledžai Tartu, jo no 1. novembra tajā lasīs lekcijas instruktors no Vācijas. Tāpat viņš pateicās par Vācijas ieguldījumu patrulēšanas nodrošināšanā NATO gaisa telpā virs Baltijas – kopš 2005. gada Vācija ir veikusi patrulēšanu jau piecas reizes.

A. Pabriks arī pauda Latvijas interesi iegūt armijas ekipējumu – labā stāvoklī esošu militāro autotransportu, kas Vācijai armijas restrukturizācijas rezultātā vairs nebūs vajadzīgs, taču varētu noderēt Latvijas Nacionālo bruņoto spēku attīstībai.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335045
[email protected]

Dalies ar ziņu