Skip to main content

Pabriks: sauszemes spēku kājnieku brigādes iekļaušanās Dānijas divīzijā ir praktisks divpusējās sadarbības piemērs

Šodien, 11. aprīlī, Dānijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Latvijas karavīriem, kuri piedalās divīzijas līmeņa mācībās „Yellow Knight”, kā arī ar Dānijas divīzijas komandieri ģenerālmajoru Mikelu Ankeru Lollesgordu (Michael Anker Lollesgaard).

„Sauszemes spēku kājnieku brigādes iekļaušanās Dānijas divīzijā ir izcils un praktisks divpusējās sadarbības piemērs, kas kalpo kā spēcīgs pamats vēl ciešākai sadarbībai starp abu valstu bruņotajiem spēkiem. Atbalsts, ko saņemam no dāņu kolēģiem ir būtisks kājnieku brigādes kapacitātes un ekspertīzes paaugstināšanai,” tikšanās laikā uzsvēra A.Pabriks.
Viņš norādīja, ka Latvijai šī sadarbība ir būtiska, jo paaugstina karavīru spējas plānot un veikt sauszemes operācijas divīzijas līmenī. Tāpat tiek standartizēta sadarbība Baltijas valstu un Dānijas vienību līmenī atbilstoši NATO prasībām, kā arī veicināta trīs Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbība aizsardzības jomā.

Rīt, 12. maijā, pēc mācību noslēguma NBS Apvienotā štāba priekšnieks brigādes ģenerālis J.Zeibārts parakstīs saprašanās memorandu par Sauszemes spēku kājnieku brigādes vienību iekļaušanos Dānijas divīzijā. Dānijas divīzijas komandieris aizsardzības ministram A. Pabrikam pauda gandarījumu, ka līdz ar dokumenta parakstīšanu praktiskā sadarbība, kas ilgusi jau vairākus gadus, tiks formalizēta. Igaunijas aizsardzības spēku un Lietuvas bruņoto spēku brigādes vienības jau ir iekļāvušās Dānijas divīzijas sastāvā.

Šīs sadarbības rezultātā tiek paaugstināta Dānijas un Latvijas bruņoto spēku savietojamība, kas nodrošina veiksmīgas sadarbības iespēju, tajā skaitā arī ar citām NATO dalībvalstīm kopējo militāro operāciju laikā. Sadarbības pamatvirzieni – apmācības, komandvadības atbalsta spēju uzlabošana un atbalsts Latvijas militāro mācību plānošanā.

Šodien,11. aprīlī aizsardzības ministrs viesosies arī Orhūsas universitātē, kur uzstāsies ar lekciju par drošības aktualitātēm Baltijas jūras reģionā, savukārt rīt, 12. aprīlī tiksies ar Dānijas aizsardzības ministru Niku Hakerupu (Nick Hækkerup).

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu