Skip to main content

Pabriks: situācijas atrisināšanai Mali nepieciešams starptautiskās sabiedrības atbalsts

Šodien, 24. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Francijas vēstnieci Latvijā Šantālu Puarē (Chantal Poiret) un pārrunāja situāciju Mali. A. Pabriks pauda atbalstu Francijas īstenotajām aktivitātēm situācijas stabilizēšanā, kā arī plānotajām Mali bruņoto spēku apmācībām. Amatpersonas bija vienisprātis, ka situācijas atrisināšanai nepieciešams starptautiskās sabiedrības atbalsts.

„Mēs nevēlamies otru Afganistānu Āfrikas vidū, kas turklāt ir tik tuvu Eiropas dienvidiem,” uzsvēra vēstniece. Viņa augstu novērtēja, ka situācijas risināšanā ir iesaistījušies jau pirmie Āfrikas valstu spēki, kas ir ieinteresēti reģiona stabilitātes veicināšanā. Tāpat vēstniece atzinīgi novērtēja citu Eiropas valstu, kā arī ASV un Kanādas iesaisti, galvenokārt sniedzot tehniskā nodrošinājumā atbalstu.

A. Pabriks informēja, ka arī Latvija piedalās Eiropas Savienības diskusijās par situāciju Mali, un rūpīgi izvērtē iesaistīšanās iespējas, ņemot vērā pašreizējās vajadzības un Latvijas iespējas. Viņš uzsvēra, ka Latvija joprojām plaši iesaistījusies starptautiskajā operācijā Afganistānā, un līdz ar to nevarēs nosūtīt karavīrus kaujas operācijām, taču tiek apsvērti citi iesaistes veidi.

Tāpat puses apsprieda Francijas iesaisti gaisa telpas patrulēšanā virs Baltijas valstīm, kur Francija piedalīsies gan 2013. gadā, gan 2017. gadā, kā arī Francijas iesaisti NATO mācībās „Steadfast Jazz 2013”, kas notiks Latvijas teritorijā.

Informāciju sagatavojusi:
virsleitnante Sandra Brāle,
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: +371 67335067, 29295730
[email protected]

 

Dalies ar ziņu