Skip to main content

Pabriks Stambulā piedalās starptautiskajā aizsardzības industrijas izstādē

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks no 9. līdz 12. maijam uzturēsies Turcijā, lai Stambulā piedalītos 10. starptautiskajā aizsardzības industrijas izstādē.

Šajā izstādē piedalīsies arī vairāki uzņēmumi, ar kuriem Aizsardzības ministrijai un NBS ir izveidojusies cieša sadarbība, piemēram, „Abeking Rasmussen Germany”, ar kuru sadarbībā tiek īstenots NBS Jūras spēku Krasta apsardzes patruļkuģu projekts, „Indraspain”, kas līdzdarbojas jūras novērošanas sistēmas projektā, kā arī daudzi citi.

Vizītes laikā A.Pabrikam paredzēta tikšanās arī ar Turcijas Republikas prezidentu Abdulahu Gulu (Abdullah Gül) un aizsardzības ministru Vecdi Gonulu (Vecdi Gönül). Aizsardzības ministru tikšanās laikā plānots apspriest aktuālākos starptautiskās drošības jautājumus, NATO aktualitātes, Latvijas un Turcijas sadarbību aizsardzības nozarē. Līdzšinējā abu valstu sadarbība aizsardzības nozarē galvenokārt notikusi militārās izglītības un apmācības jomā.

Starp Turciju un Latviju ir noslēgta starpvaldību vienošanās par sadarbību militāro mācību, militāro zinību un tehnikas jomā; vienošanās par sadarbību militāro mācību jomā un sadarbību militārās rūpniecības jomā.


Informāciju sagatavoja:
Vineta Kleine
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente 
Tālrunis: 67335062
[email protected]

 

Dalies ar ziņu