Skip to main content

Pabriks sveic diplomātus Latvijas de iure atzīšanas dienā

Šodien, 26. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks apsveic ārlietu ministru Ģirtu Valdi Kristovski, Ārlietu ministrijas darbiniekus, esošos un bijušos diplomātus, kā arī visus Latvijas iedzīvotājus Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas (de iure) dienā.

„1921. gada 26.janvāri mēs droši varam saukt par latviešu tautas zvaigžņu stundu, kuras atnākšanu nodrošināja mūsu diplomātu panākumi ārzemēs, mūsu armijas un tautas cīņas spars, kā arī ticība personiskai brīvībai un valstiskai neatkarībai,” norāda A. Pabriks.

Viņš uzsver, ka valsts briedums slēpjas tās cilvēku sīkstumā, ticībā sev un savai valstij: „Mūsdienās Latvijas diplomātijas uzdevums vairs nav pieradīt to, ka Latvija ir dzīvotspējīga, bet gan parādīt, ka valsts ir ekonomiski stipra, demokrātiska un tai rūp ne tikai sava, bet arī savu sabiedroto drošība un labklājība. Tāpat kā mēs pirms 90 gadiem lūdzām atbalstu, izpratni un solidaritāti, tā daudzas tautas un valstis arī šodien cer uz mums un mūsu palīdzību. Šajā dienā es aicinu atcerēties, ka pasaulē ir tautas un valstis, kurām mēs varam sniegt palīdzīgu roku.”

Tāpat aizsardzības ministrs izsaka pateicību Lielbritānijai un Francijai, jo šīs valstis sniedza militāro palīdzību 1919. gada neatkarības cīņās un tām bija liela loma Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas panākšanā.


Informāciju sagatavoja:
Inga Saleniece
Ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālrunis: 67335060
[email protected]

Dalies ar ziņu