Skip to main content

Saeimā rīt pirmo reizi notiks ārpolitikas debates

27. janvāra Saeimas kārtējās sēdes laikā notiks debates par ārpolitikas un Eiropas Savienības (ES) jautājumiem. Sēdē par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un ES jautājumos ziņos ārlietu ministrs, un pēc tam tiks atklātas debates.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa iepriekš norādīja, ka 10. Saeimas deputātiem būs jāiedibina šī jaunā tradīcija, lai debates kļūtu par kvalitatīvu parlamenta ieguldījumu kopīgā ārpolitiskā diskusijā. Viņas vērtējumā šīs debates ir vēl viena iniciatīva, kas veicina parlamenta atvērtību un pieņemto lēmumu izskaidrošanu sabiedrībai.

Arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš pauž cerību, ka parlamentārās debates palīdzēs definēt Latvijas ārpolitikas prioritātes, kā arī veicinās sabiedrības izpratni un ieinteresētību ārlietu jautājumos. Būtiski, ka par tik valstiski nozīmīgu jautājumu kā ārlietas tiks runāts publiskās debatēs, nevis aiz slēgtām durvīm, uzsver O.Kalniņš.

Ikviens interesents aicināts sekot debatēm tiešraidē video un audio formātā Saeimas mājaslapā www.saeima.lv vai arī Latvijas Radio 5 frekvencēs.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli ārlietu ministram ne vēlāk kā 16. janvārī Saeimā jāiesniedz ar Ministru prezidentu saskaņots ikgadējais ziņojums par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā. Šajā ziņojumā jāietver arī informācija par darbību ES jautājumos.

Saeimas Prezidijs ikgadējo ārlietu ministra ziņojumu iekļauj izskatīšanai Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas dienai (26. janvārim) tuvākajā Saeimas kārtējā sēdē.

Saeimas sēdē skatot minēto ziņojumu, sākumā vārdu dod ārlietu ministram, un pēc tam tiek atklātas debates. Pēc debatēm var runāt vienīgi ārlietu ministrs.

Ārpolitikas debates Saeimā notiks ceturtdien, 27. janvārī, plkst.09:00, un tām klātienē sekot aicināti Latvijā rezidējošie ārvalstu vēstnieki.

Izmaiņas Saeimas kārtības rullī, kas paredz ārpolitikas debašu rīkošanu, ar Saeimas lēmumu tika veiktas 2010. gada rudenī.


Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

Dalies ar ziņu