Skip to main content

Pabriks tiekas ar Japānas vēstnieku

Šodien, 1. decembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Japānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Takaši Osanai (Takashi Osanai). Tikšanās laikā tika pārrunātas abu valstu divpusējā sadarbība aizsardzības jomā, kā arī NATO Lisabonas samita ieguvumi.

Aizsardzības ministrs ar Japānas vēstnieku pārrunāja arī 23.novembrī notikušo incidentu starp Dienvidkoreju un Ziemeļkoreju un esošo situāciju Korejas pussalā ASV un Dienvidkorejas kopīgo militāro mācību kontekstā. A. Pabriks pauda bažas par situācijas attīstību Korejas pussalā, kas pēc ekspertu vērtējuma atzīta par lielāko drošības apdraudējumu reģionā pēdējos sešdesmit gados.

A. Pabriks ar T. Osanai pārrunāja arī Japānas kaimiņattiecības ar Krieviju un Ķīnu.

9. Saeimas laikā A. Pabriks vadīja Latvijas – Japānas parlamentāro sadarbības grupu. Būdams ārlietu ministrs, A. Pabriks 2006. gadā atklāja Latvijas vēstniecību Japānā, un 2007.gadā organizēja Viņa Majestāte Japānas imperatora Akihito un Japānas imperatores Mičiko pirmo valsts vizīti Latvijā.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1991. gada 5. septembrī Japāna atzina Latvijas Republiku un 10. oktobrī atjaunoja divpusējās attiecības ar Latviju.
 

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu