Skip to main content

Pabriks tiekas ar Norvēģijas bruņoto spēku komandieri

Šodien, 24. oktobrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Norvēģijas bruņoto spēku komandieri ģenerāli Haraldu Sundi un pārrunāja abu valstu bruņoto spēku sadarbību Afganistānā.

A. Pabriks uzsvēra, ka militārās sadarbības jomā Norvēģija šobrīd ir Latvijas tuvākais partneris Ziemeļvalstīs, jo Latvijas un Norvēģijas karavīri Afganistānas Farjābas provincē sadarbojas, lai īstenotu Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) operācijas uzdevumus.

Ģenerālis Sunde augstu novērtēja Latvijas karavīru ieguldījumu operācijā Afganistānā, norādot, ka ciešā sadarbība starp abu valstu armijām veicina arī ciešākus kontaktus starp abām tautām. Viņš uzsvēra, ka afgāņu karavīru apmācība Farjābas provincē notiek ļoti sekmīgi, kas nākotnē nodrošinās kontroles nodošanu pašas afgāņu armijas rokās.

Puses bija vienisprātis, ka nepieciešama ciešāka koordinācija un plānošana politiskajā līmenī starp abu valstu ministrijām, lai kopīgi analizētu gaidāmā atbildības nodošanas procesa ietekmi uz starptautisko spēku klātbūtni mūsu atbildības rajonā un plānotu arī mūsu spēku samazinājumu Afganistānā.

Tāpat A. Pabriks pateicās Norvēģijai par sniegto atbalstu gaisa patrulēšanas nodrošināšanā virs Baltijas valstīm un lūdza atbalstu arī pēc 2014. gada. Saskaņā ar esošo vienošanos, NATO gaisa telpas patrulēšanas misija virs Baltijas ir plānota līdz 2014. gada beigām.

Ministrs pateicās par Norvēģijas piedāvāto ekipējumu, kas Norvēģijas armijai vairs nav nepieciešams, un solīja sniegt viedokli par tā lietderību Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Lai godinātu kritušos Latvijas karavīrus, ģenerālis Sunde nolika ziedus pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa Esplanādē, Rīgā. Pēc tam Norvēģijas bruņoto spēku komandieris tikās arī ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālmajoru Raimondu Graubi, lai pārrunātu turpmāko militāro sadarbību.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu