Skip to main content

Pabriks tiksies ar Moldovas aizsardzības ministru

20. maijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Moldovas aizsardzības ministru Vitāliju Marinutu (Vitalie Marinuta), lai pārrunātu līdzšinējo un turpmāko abu valstu sadarbību aizsardzības un militārajos jomā.

Tikšanās laikā tiks pārrunāti jautājumi par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru vadīto apmācības kursu Moldovas instruktoriem, par turpmāko sadarbību militārās izglītības jomā. Ministri diskutēs arī par jaunajiem NATO izaicinājumiem un reformām aizsardzības sektorā.

Latvijas NBS karavīru vadītais instruktoru apmācību kurss Moldovas bruņotajiem spēkiem nodrošinājis pāreju no padomju tipa seržantiem, kas nedrīkst pieņemt neatkarīgus lēmumus, uz moderno instruktoru institūtu. Šis projekts ir saistīts ar NATO Individuālās partnerības rīcības plānu kā viena no Moldovas bruņoto spēku reformas aktivitātēm. Projekts Moldovā tiek augstu novērtēts, un tā ietvaros Moldovas aizsardzības ministrija ir nolēmusi dibināt savu instruktoru skolu.

Moldovas aizsardzības ministrs ierodas Latvijā jau šodien, viņa svinīgā sagaidīšanas ceremonija un ziedu nolikšana pievakarē notiks pie Oskara Kalpaka pieminekļa.

20. maijā V. Marinuts tiksies arī ar Saeimas Eiropas lietu komisijas vadītāju Imantu Lieģi un ārlietu ministru Ģirtu Valdi Kristovski, kā arī apmeklēs Cēsu Instruktoru skolu.

Plašsaziņas pārstāvju ievērībai

Latvijas un Moldovas aizsardzības ministru preses brīfings notiks 20. maijā plkst. 10:15, to būs iespējams vērot arī tiešraidē Aizsardzības ministrijas mājas lapā www.mod.gov.lv.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu