Skip to main content

Ārlietu ministrs uzrunās ,,Āfrikas platformas” dalībniekus

Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis 20. maijā plkst. 12:50 Ārlietu ministrijā uzrunās diskusijas "Āfrikas platforma" dalībniekus, uzsverot, ka gan Latvijai, gan Āfrikas kontinenta valstīm ir ko piedāvāt gan attīstot pragmatisku ekonomisko sadarbību, gan apmainoties ar pieredzi, lai kopīgiem spēkiem risinātu globālās attīstības problēmas. Diskusiju, kurai pieteikušies ap 80 dalībnieku, būs iespējams vērot Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā nodrošinātajā tiešraidē www.esmaja.lv, kā arī Ārlietu ministrijas mājaslapā www.am.gov.lv

Paneļdiskusijas mērķis ir veicināt uzņēmēju interesi par iespējām apvienot uzņēmējdarbību ar attīstības sadarbības mērķiem Āfrikas kontinenta valstīs, dalību apstiprinājis Eiropas Komisijas attīstības sadarbības direktors Garijs Kvins, kurš informēs par pieejamo finansējumu privātā sektora iesaistes veicināšanai Eiropas Savienības attīstības politikas dimensijā.

No Āfrikas kontinenta valstīm aicinājumam piedalīties diskusijās atsaukušies Etiopijas valsts ministrs: Ato Ahmeds Shedi, finanšu un ekonomikas attīstības valsts ministrs, Dr. Muhameds Ibn Čamba, Āfrikas, Karību un Klusā okeāna valstu grupas ģenerālsekretārs, kuri sniegs ieskatu savu valstu specifikā.

Forumā atklāšanas uzrunu teiks Andris Piebalgs, Eiropas Savienības attīstības sadarbības komisārs.

Diskusiju par Eiropas Savienības un Āfrikas valstu sadarbību strauji mainīgās globālās vides apstākļos vadīs Andris Teikmanis, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs, savukārt par atšķirīgo pieredzi, attīstot pamatu izaugsmei, attīstībai un labklājības veicināšanai moderēs Māra Sīmane, nevalstiskās organizācijas LAPAS direktore, visbeidzot diskusiju par Latvijas un Āfrikas valstu uzņēmēju sadarbības padziļināšanas iespējām veicinās Aivis Ronis, Latvijas – Amerikas finanšu foruma valdes priekšsēdētājs, bijušais Latvijas ārlietu ministrs.

Forumā piedalīsies arī Dr. Valdis Birkavs, Madrides kluba biedrs, Būvniecības attīstības stratēģiskās partnerības valdes priekšsēdētajs, bijušas Latvijas Ministru prezidents. Savukārt par Latvijas uzņēmēju interesēm diskutēs tādi uzņēmēji kā Igors Graurs, A/S "Amo Plant" komunikācijas direktors, Edgars Šīns, SIA "Metrum" valdes priekšsēdētājs, un Normunds Bergs, AS "SAF Tehnika" valdes priekšsēdētājs, kā arī Imants Bergs, kas pārstāvēs biznesa augstskolu "Turība".

Uz diskusiju aicināti Latvijas Saeimas deputāti, Latvijā akreditēti Āfrikas valstu diplomāti, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāvji, Latvijas uzņēmēji, nozaru eksperti, nevalstisko organizāciju pārstāvji, žurnālisti un citi interesenti.

Ar šo diskusiju, kas pieskaņota Starptautiskajai Āfrikas dienai 25.maijā, Ārlietu ministrija cer raisīt lielāku uzņēmēju interesi par minēto kontinentu, ņemot vērā, ka valsts tautsaimniecībai, pārvarot globālās ekonomiskās krīzes radītās sekas, īpaša nozīme ir plašākas starptautiskās sadarbības attīstīšanai un jaunu eksporta tirgu meklēšanai. Tāpat arī attīstības sadarbības piedāvātās iespējas Āfrikas kontinenta valstīs Latvijas uzņēmējiem līdz šim ir bijusi maz pazīstama joma, kurā pašlaik darbojas vien nedaudzi.

Latvijai ir nodibinātas diplomātiskās attiecības ar 35 valstīm Āfrikas kontinentā.

Mediju ievērībai!
Mediji ir aicināti būt klāt visu diskusijas laiku. Pasākuma starplaikos iespējamas individuālas intervijas. Pieejama programma. Dalība forumā jāpiesaka Ārlietu ministrijas preses centrā pa tālruni 67016272 vai rakstot e-pastu uz : [email protected]

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu