Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja atklāja jauno mākslinieku deputātu portretu izstādi

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa ceturtdien, 19.maijā, Saeimas nama Lielajā vestibilā atklāja Saeimas un Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas sadarbības projekta „Portretu galerija” ietvaros tapušo darbu izstādi.

„Ikdienā Saeimas deputāti nopietnām sejām spriež par nopietnām lietām un brīžiem pat aizmirst par smaidu. Aplūkojot šo izstādi, deputāti var uz šiem portretiem paskatīties ar veselīgu humora izjūtu,” izstādes atklāšanā teica S. Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja pateicās jaunajiem māksliniekiem par ieguldīto darbu. „Saeimas namā ir izstādīti daudzi mākslasdarbi, piemēram, Purvīša gleznas. Varbūt kādi no šiem jaunajiem māksliniekiem, kuru zīmētie portreti šeit izstādīti, kādreiz paši kļūs par nākamajiem purvīšiem un rozentāļiem,” teica S.Āboltiņa.

Mākslas skolas audzēkņi kopš marta sākuma Saeimas sēdēs zīmēja deputātu portretus un situāciju skices. Sadarbības projekts topošajiem māksliniekiem ļāva attīstīt savas prasmes un vienlaikus sniedza ieskatu Saeimas darbā, savukārt deputātiem deva iespēju uz sevi paraudzīties ar jauno mākslinieku acīm.

Saeimai ar Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu izveidojusies cieša sadarbība. Piemēram, 2010.gadā Saeimas namā tika atklāta skolas audzēkņu diplomdarbu izstāde, savukārt pērn jaunie mākslinieki pirms Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadienas zīmēja Saeimas interjeru svētku rotā.

Foto no atklāšanas
Video no atklāšanas

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

 

Dalies ar ziņu