Skip to main content

Pabriks un karavīri piedalīsies Oskara Kalpaka piemiņas pasākumos

Godinot 1. latviešu atsevišķā bataljona komandieri pulkvedi Oskaru Kalpaku, kurš 1919. gada 6. martā krita sadursmē ar vāciešiem pie „Airītēm” Kurzemē, aizsardzības nozares vadība, karavīri, zemessargi un jaunsargi piedalīsies viņa piemiņai veltītos pasākumos.

Rīt, 6. martā, plkst. 9:00 Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, regulāro spēku un Zemessardzes vienību komandieri noliks ziedus pie pulkveža Kalpaka pieminekļa, Rīgā.

Savukārt plkst. 12:00, piedaloties NBS komandiera vietniekam, Apvienotā štāba priekšniekam brigādes ģenerālim Jurim Zeibārtam, karavīriem un kadetiem un bruņoto spēku orķestrim spēlējot korāli „Augšā aiz zvaigznēm”, notiks svinīgais gājiens uz Visagala kapsētu, kur pie pulkveža O. Kalpaka pieminekļa notiks piemiņas pasākums ar kapelāna aizlūgumu un klusuma brīdi, kam sekos svinīgas uzrunas. Pulcēšanās svinīgajam gājienam plānota laukumā pie Visagala kapsētas plkst. 11:30.

Plkst. 14:30 Lubānas pilsētas klubā notiks pulkveža O.Kalpaka piemiņai veltīts bruņoto spēku orķestra koncerts.

Plkst. 13:00 aizsardzības ministrs Artis Pabriks un NBS komandieris, karavīri, zemessargi un jaunsargi piedalīsies pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas pasākumā Saldus novada Zirņu pagasta „Airītēs”, kur plkst. 14:00 notiks arī atjaunotā muzeja atklāšana. Pasākums sāksies ar svinīgajām uzrunām, svecīšu aizdegšanu un ziedu nolikšanu pie Oskara Kalpaka pieminekļa. Pie pieminekļa 1. novada jaunsargi dos svinīgo solījumu. Pēc tam sekos muzeja atklāšanas ceremonija, un visiem klātesošajiem būs iespēja aplūkot muzeja ekspozīciju.

„Pulkveža Oskara Kalpaka devums Latvijas kā neatkarīgas valsts izveidē ir bijis nenovērtējams, viņš bija ne vien izcils komandieris, bet arī patriots, kas ticēja brīvai Latvijai,”
uzsver aizsardzības ministrs A. Pabriks. „Muzeja atjaunošana liecina, ka vērtības, ko pārstāv Oskars Kalpaks – dzimtenes mīlestība, drosme, ticība labākai nākotnei – ir mūžam aktuālas.”
Muzejs atjaunots par Aizsardzības ministrijas līdzekļiem un ziedojumiem.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu