Skip to main content

Pabriks: Veiksmīgās reformas Latvijas aizsardzības sektorā var būt labs paraugs citām valstīm

Piedaloties ikgadējā Baltijas un Ziemeļvalstu aizsardzības ministru sanāksmē Oslo, aizsardzības ministrs Artis Pabriks sarunā ar kolēģiem uzsvēra: „Latvija ir ieinteresēta padziļināt sadarbību ar Ziemeļvalstīm, koncentrējoties uz praktiskiem jautājumiem – ciešāk sadarbojoties militārās izglītības jomā un organizējot kopīgas militārās mācības, kā arī veidojot vienotu Eiropas Savienības kaujas grupu.”

Ministrs akcentēja, ka redz nepieciešamību ne tikai ciešākai Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbībai, bet pat savstarpējai integrācijai.

Sanāksmes laikā notika Ziemeļvalstu un Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās ar Lielbritānijas aizsardzības ministru, kā arī ar Vācijas un Polijas aizsardzības ministriju valsts sekretāriem, lai apspriestu jautājumu par Ziemeļu reģiona drošību.

A. Pabriks aicināja Ziemeļu reģiona valstīm rast vienotu risinājumu, lai samazināto aizsardzības budžetu ietvaros tiktu saglabātas bruņoto spēku spējas reaģēt uz mūsdienu drošības izaicinājumiem. Ministrs uzsvēra, ka veiksmīgās reformas Latvijas aizsardzības sistēmā var kalpot par labu piemēru citām reģiona valstīm.

Kā jau iepriekš ziņots, 9. un 10. novembrī aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalījās Baltijas un Ziemeļvalstu aizsardzības ministru sanāksmē Oslo, Norvēģijā, lai ar kolēģiem pārrunātu aktuālus aizsardzības jomas jautājumus.

 

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tel.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu