Skip to main content

Pabriks Viļņā piedalīsies seminārā par ES Austrumu partnerību

No 2. līdz 3.jūlijam aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies seminārā „Kopējās drošības un aizsardzības politikas partnerības attīstība – Austrumu partnerība” Viļņā, Lietuvā. 

Aizsardzības ministrs seminārā runās par Eiropas Savienības (ES) lomu drošības garantēšanā reģionā, iesaistoties gan militārās, gan civilās misijās, kā arī par kopīgu izpratni par drošības un aizsardzības stratēģiju un drošības sektora reformām.

Semināra galvenais uzdevums ir novērtēt dalībvalstu gatavību piedalīties ES iniciatīvās sadarbībā ar Austrumu partnervalstīm kopējās drošības un aizsardzības politikas jomā, identificēt kopīgās vajadzības un galvenos izaicinājumus.

Seminārā partnervalstu pārstāvji dalīsies ar labāko pieredzi par iesaisti kopīgos projektos, savukārt Eiropas Ārējās drošības dienests prezentēs jaunākos sadarbības instrumentus un izvērtēs finansiālā atbalsta iespējas partnervalstīm.

Austrumu partnerības programma tika izveidota 2009.gadā kā ES Kaimiņvalstu politikas sastāvdaļa. Austrumu partnerībā ietilpst sešas valstis Austrumeiropā un Dienvidkaukāzā – Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Gruzija, Moldova un Ukraina.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu