Skip to main content

Pabriks: žurnālistu aresti un politiskās opozīcijas ierobežošana Turcijā liecina par tieslietu sistēmas reformas nepieciešamību

Eiropas Parlamenta Turcijas draugu grupa šodien, 16.decembrī, izplatījusi paziņojumu, ka ar bažām raugās uz nedēļas nogalē veiktajiem žurnālistu un politiskās opozīcijas arestiem Turcijā. Turcijas draugu grupas līdzpriekšsēdētāji Artis Pabriks un Ismails Ertugs (Ismail Ertug) paziņojumā nosoda šos arestus, jo tie apdraud vārda un preses brīvību. Viņi aicina Turcijas valdību garantēt preses un vārda brīvības nostiprināšanos, veicot nepieciešamās reformas tieslietu sistēmā.

“Arestu pamatošana ar apsūdzību izvirzīšanu par teroristisku organizāciju dibināšanu, lai gāztu valdību, apliecina nepieciešamību pārskatīt pretterorisma likumu, kas šobrīd tiek pārāk plaši interpretēts,” teikts paziņojumā.

Turcijas draugu grupas līdzpriekšsēdētāji arī aicina Eiropas Savienību turpināt ciešu sadarbību ar Turciju tiesiskuma veicināšanā. 23.sadaļas par tiesu varu un pamattiesībām, kā arī 24.sadaļas par tiesiskumu, brīvībām un drošību atvēršana ir ļoti svarīga, lai nodrošinātu Turcijas tiesību aktu atbilstību Eiropas Savienības standartiem. „Mums ir jāatdzīvina iestāšanās process, lai Turciju pietuvinātu Eiropas Savienībai, nevis to atgrūstu vēl tālāk,” uzsver A.Pabriks un I.Ertugs.

Eiropas Parlamenta Turcijas draugu grupa ir dibināta 2010.gadā, kas apvieno vairāk nekā 50 deputātu. Kopš 2014.gada septembra tās līdzpriekšsēdētāji ir Artis Pabriks un Ismails Ertugs. Neformālās grupas galvenais uzdevums ir kritiski, bet objektīvi novērot ES iestāšanās sarunu norisi ar Turciju. Turcijas draugu grupa ir diskusiju platforma, kurā deputāti var sniegt savu pienesumu ES un Turcijas attiecību uzlabošanai.

Papildus informācija:
Inga Saleniece
Eiropas Parlamenta deputāta palīdze
Tālr.: +371 26564629,
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu