Skip to main content

Palielinās interese par ERAF līdzfinansējuma saņemšanu daudzdzīvokļu māju renovācijai

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā ERAF aktivitātes „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” līdz 2010.gada Ziemassvētkiem kopumā ir iesniegts 271 projektu iesniegums par kopējo ERAF līdzfinansējuma apjomu 13, 85 milj. lati.

Visaktīvākie projektu iesniedzēji ir no Kurzemes (85 projekti) un Vidzemes (69). Attiecīgi no Rīgas reģiona ir saņemti 42, Zemgales reģiona – 34, Rīgas pilsētas – 30, bet no Latgales – 11 projektu iesniegumi. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra ir noslēgusi 108 līgumus par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovāciju.

„Esam gandarīti, ka programmā iesaistās gan pašvaldību uzņēmumi, kas atbildīgi par māju apsaimniekošanu, gan dzīvokļu īpašnieku biedrības, kurās iniciatīva par mājas siltināšanu nāk no pašiem mājas iedzīvotājiem. Īstenotie projekti kļūst par kaimiņa pozitīvo piemēru un domāju, ka sakopta un nosiltināta māja ir katra kārtīga saimnieka prestiža jautājums. Taču būtiskākais mājokļu siltināšanas programmas efekts atspoguļojas katra iedzīvotāja maciņā – renovēto mēju apkures rēķini ir par 30-50% mazāki kā iepriekš,” uzskata ekonomikas ministrs A. Kampars.

Kā liecina Ekonomikas ministrijas rīcībā esošā informācija, tad renovācija šobrīd ir noslēgusies 51 daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā. Šo ēku tehniskā stāvokļa un energoefektivitātes uzlabošanas pasākumos tika ieguldīts 4,33 milj. latu, tai skaitā ERAF līdzfinansējums 2,12 milj. latu apjomā. Savukārt vēl 57 daudzdzīvokļu namu renovācijas projektu īstenošana ir uzsākta un tiks pabeigta 2011.gadā.

Kurzemē līdz šī gada beigām renovācija tika pabeigta 16 daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās – Ventspilī (6), Liepājā (6), Talsos (1), Durbē (2), Kuldīgā (1).
Rīgas reģionā renovācijas process ir noslēdzies 12 namos – Limbažu novadā (7), Salacgrīvas novadā (2), Salaspilī (1), Ropažu novadā (1), Mārupes novadā (1).
Vidzemē pabeigta 10 daudzdzīvokļu māju renovācija – Valmierā (5), Priekuļu novadā (1), Madonā (1), Gulbenē (1), Burtnieku novadā (1), Alūksnē (1).
Rīgā ar ERAF līdzfinansējumu renovētas 8 ēkas.

Zemgalē renovācija noslēgusies 4 namos – Jēkabpilī (2), Aizkrauklē (1), Dobelē (1).
Latgalē siltināšanas darbi ERAF aktivitātes „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” ietvaros ir veikti tikai vienā mājā, Rēzeknē.

Kā jau iepriekš informējām, tad 2011.gada martā stāsies spēkā grozījumi 2009.gada 10. februāra Ministru kabineta noteikumos Nr.138, kuri regulē Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) aktivitāti „Dzīvojamo māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi”.

Līdz ar grozījumu stāšanos spēkā ERAF līdzfinansējumu varēs pretendēt arī pirmskara laikā būvētās ēkas, kā arī tiks atcelts iepriekš noteiktais minimālais 20 punktu slieksnis. Attiecīgi, arī mājām ar nelielu dzīvokļu skaitu, kuras atrodas teritorijās ar augstiem attīstības indeksiem, būs iespējams pretendēt uz atbalstu sava mājokļa renovācijai.

Par aktivitāti:
Eiropas Savienības aktivitātes „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” aktivitātes mērķis ir paaugstināt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitāti, lai nodrošinātu dzīvojamā fonda ilgtspēju un energoresursu efektīvu izmantošanu. Aktivitātes īstenošanai piešķirtais finansējums ir 44, 37 milj. lati.

Informācija par aktivitāti ir pieejama LIAA mājas lapas www.liaa.gov.lv sadaļā „ES fondi”. Klienti par neskaidrajiem jautājumiem ir aicināti vērsties LIAA Klientu apkalpošanas nodaļā pa tālruni 67039499, klātienē – Pērses ielā 2, Rīgā (1.stāvā) vai e-pastu – [email protected].

Jaunumiem par mājokļu renovāciju var sekot arī Twitter – twitter.com/siltinam.

Dalies ar ziņu