Skip to main content

Palielinās vecāku nākotnes pensijas

No 2013. gada dubultos obligāto sociālās apdrošināšanas iemaksu summu gan par vecākiem, kuri kopj bērnu līdz pusotra gada vecumam un saņem bērna kopšanas pabalstu, gan par vecākiem, kuri kopj bērnu līdz gada vecumam un saņem vecāku pabalstu.

Iepriekšminētajiem cilvēkiem no nākamā gada palielināsies sociālās apdrošināšanas iemaksas valsts pensiju apdrošināšanai, apdrošināšanai pret bezdarbu un invaliditātes apdrošināšanai. Tas nozīmē, ka palielināsies arī vecāku nākotnes pensijas kapitāls par laiku, kad kopts bērns.

Turpmāk pensiju apdrošināšanai veiks iemaksas 20 % apmērā no 100 latiem mēnesī, kā arī no 100 latiem mēnesī veiks iemaksas apdrošināšanai pret bezdarbu un invaliditātes apdrošināšanai. Nākamgad palielinātās sociālās iemaksas veiks par 12 300 cilvēkiem mēnesī. Pašreiz iemaksas veic no 50 latiem mēnesī.

Tāpat no 2014. gada 1. janvāra līdz 2014. gada 30. jūnijam iemaksas pensiju apdrošināšanai no 50 latiem veiks par cilvēkiem, kuri veic algotos pagaidu sabiedriskos darbus. Paredzēts, ka laikā no 2014. gada 1. janvāra līdz 2014. gada 30. jūnijam algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos būs iesaistīti 3676 cilvēki.

Vecuma pensijas apmērs ir atkarīgs no cilvēka uzkrātā pensijas kapitāla, ko veido veiktās sociālās apdrošināšanas iemaksas, un pensionēšanās vecuma. Tādējādi, jo lielāks ir pensijas kapitāls, jo lielāka būs vecuma pensija. Palielinot veiktās sociālās apdrošināšanas iemaksas, palielināsies vecāku pensijas kapitāls.

Iepriekšminēto paredz otrdien, 18. decembrī, valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta Noteikumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no valsts pamatbudžeta un valsts sociālās apdrošināšanas speciālajiem budžetiem.

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 67021581, 29538825
[email protected]

 

Dalies ar ziņu